Komentari 27

I bod se slavi: PPD nije izgubio u Ligi prvaka nakon 585 dana!

7

Zagreb je dobio zadnjih 20 sekundi s igračem više. Lopta je išla na Klaricu kojem su gosti šut maksimalno otežali i završilo je bez pobjednika. Više su žalili zagrebaši...

Nakon 585 dana Zagreb nije izgubio u Ligi prvaka. Nakon 17 poraza zaredom i bod je dobar i treba ga proslaviti premda su trebala biti i oba, ali Elverum će više slaviti 27-27 u gotovo praznoj i tužnoj Areni.

Poslije dva teška poraza od Aalborga i Pick Szegeda Zagreb se resetirao i pokazao dio rukometa iz Zadra i završnice SEHA lige. U pravo vrijeme jer se i ova europska sezona u protivnom već mogla izbrisati. S ovim će se bodom, makar ne garantira puno, lakše disati, valjda i igrati.

Zagreb je uspio prikočiti norveški brzi vlak koji je u Kielu prošlo kolo zabio 36 golova, ali koji i u toj brzini zna ispadati iz tračnica. U izostanku Filipa Ivića veliki je plus u stvaranju početne prednosti bio Dino Slavić s pet obrana u 10 minuta, od toga tri Mađaru Matheu. Zagrebov Mađar Leimeter zabio je četiri puta, dvaput Mandić i Zagreb je imao 10-4. Odlično se Zagreb vraćao u obranu, što je bio prvi zadatak u limitiranju Norvežana koji su promijenili golmana već nakon 12 minuta.

Zagreb: Susret 3. kola EHF Lige prvaka, PPD Zagreb - Elverum

Pomoglo im je jer Zagreb je u sljedećih 12 zabio samo jednom i Elverum je skoro došao do egala (11-9). Ali pomogao je i time-out Obrvana koji je krizu svrstao pod normalno. Prošla je brzo pa Norvežani nisu prišli bliže sve do 43. minute kada se razigrao Mathe i sve okrenuo (20-21).

Zagrebu je postalo sve teže u napadu, u kojem su opcije donijeli Šipić i Klis, ne i povratnik Hrstić. Na golu nije pomogao ni Mandić kad se ugasio Slavić, a Čupić je na sve promašio i sedmerac, ali prošao iz popravnog (24-23). Zadnjih pet minuta u egalu, Zagreb još i s igračem manje, pa nakon nove izgubljene lopte Klarice prima na prazan gol.

Obranović je napravio veliki posao golom i isključenjem protivnika, a za Zagreb i Mathe probijanjem. Vistorop je pogodio za 27-26 na ulasku u 59. minutu, Elverum je odmah izjednačio, a Zagreb dobio zadnjih 20 sekundi s igračem više. Lopta je išla na Klaricu kojem su gosti šut maksimalno otežali i završilo je bez pobjednika. Više su žalili zagrebaši...