Komentari 36

I dalje traje borba za završni Masters: Čilić dobio Karlovića

1

Čilić nakon pobjede nad Karlovićem u šesnaestini finala igra protiv Goffina koji mu je izravni konkurent u utrci za završni Masters u Londonu. Marin bi trebao doći do finala Pariza ukoliko želi u London

Najbolji hrvatski tenisač 28 -godišnji Marin Čilić plasirao se u treće kolo ATP turnira iz Masters 1000 serije u Parizu nakon što je u srijedu  u "hrvatskom obračunu" pobijedio suigrača iz Davis Cup reprezentacije Ivu Karlovića sa 7-6 (7), 6 -2.

U prvom setu obojica su čvrsto držali servise, a Čilić u devetom gemu nije uspio na servis Karlovića iskoristiti dvije break lopte. Tada je proradio i servis Karlovića koji s četiri asa odvodi set do tie-breaka u kojem je više koncentracije imao Čilić. Marin kod vodstva od 6-5 nije uspio iskoristiti svoj servis, ali mu je to uspjelo kod vodstva od 8-7 kada osvaja deveti poen s kojim za sat vremena igre osvaja prvi set.

U drugom setu Čilić već u petom gemu radi prvi break, a u sedmom po drugi put osvaja gem na Karlovićev servis nakon čega Međugorac s lakoćom osvaja drugi set sa 6-2.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj i treća pobjeda Čilića koji će u osmini finala igrati protiv Belgijanca Davida Goffina. Goffin je Čiliću jedan od konkurenata za završni Masters u Londonu.

Borbu za London možete pratiti ovdje, a Marin će na završni turnir ukoliko dođe do finala turnira Masters 1000 u Parizu.