Philadelphia izgubila prvu utakmicu kod kuće | 24sata

Komentari 3

I to se dogodilo: Philadelphia izgubila prvu domaću utakmicu

1

Oklahoma City Thunderi su kod kuće sa 126-122 bili bolji od Memphis Grizzliesa, uspjevši nadoknaditi zaostatak od čak 24 koša. Dennis Schroder je za pobjedu Oklahome ubacio 31 koš.

Miami Heat sinoć je sa 108-104 pobijedio u gostima Philadelphia 76erse i prekinuli im tako najdulji niz domaćih pobjeda. Pobjedničku momčad su do pobjede predvodili Kendrick Nunn s 26 poena i Bam Adebayo s 23.

Babin osobni rekord u NBA-u: Izrešetao Orlando s 30 koševa

S omjerom pobjeda i poraza na svom terenu 14-0 Sixersi su bili zadnja neporažena momčad kod kuće u ligi. Zaostajali su 16 koševa gotovo sedam minuta prije kraja i uspjeli su doći na dva koša zaostatka, no Al Horford je promašio tricu pet sekundi prije kraja. Joel Embiid je bio najbolji u redovima Sixersa s 22 koša i 19 skokova, dok je Tobias Harris dodao 20 koševa.

New Orleans Pelicansi su sa 107-99 nadigrali Minnesota Timberwolvese u Minneapolisu, a najzaslužniji za prekid niza od 13 poraza, najgoreg u povijesti kluba, bio je Brandon Ingram koji je utakmicu završio s 34 koša. Jrue Holiday je dodao 18 koševa, a JJ Redick 12 za Pelicanse kojima je ovo prva pobjeda od 21. studenog. Andrew Wiggins je predvodio Timberwolvese, kojima je ovo osmi uzastopni poraz, s 27 ubačaja.

Boston Celticsi su sa 109-103 svladali u gostima Dallas Maverickse, a Kemba Walker je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 32 koša. Jayson Tatum je ubacio 24 koša, dok je Enes Kanter ugrabio 13 skokova za Celticse koji su nadoknadili zaostatak od deset koševa u drugom poluvremenu. Krištaps Porzingis je bio najbolji pojedinac Dallasa s 23 koša i 13 skokova.

Najneizvjesniju utakmicu sinoć su odigrali u Washingtonu Chicago Bullsi i domaći Wizardsi, a na kraju su nakon produžetaka sa 110-109 slavili Bullsi. Wendell Carter Jr. je zabio polaganje 9,1 sekundu prije kraja produžetka, a Lauri Markkanen je bio najbolji strijelac Bullsa s 31 poenom. Washington je u zadnjoj četvrtini imao prednost od 18 koševa, ali su Bullsi zahvaljujući seriji od 23-5 izjednačili i odveli utakmicu u produžetke.

Toronto Raptorsi su u gostima sa 112-99 slavili protiv Detroit Pistonsa. Do pobjede su ih predvodili Pascal Siakam sa 26 ubačaja i Serge Ibaka s 25 i 13 skokova. Kyle Lowry je upisao triple-double s 20 koševa, 10 skokova i isto toliko asistencija. Detroitov centar Andre Drummond, vodeći skakač u ligi, koji se vratio na teren nakon dvije propuštene utakmice zbog alergijske reakcije, upisao je 22 koša i 18 skokova.

Denver Nuggetsi su kod kuće sa 113-104 bili bolji od Orlando Magica, a do pobjede ih je vodio Jamal Murray s 33 koša.

Cleveland Cavaliersi su kod kuće sa 100-98 pobijedili Charlotte Hornets, a najzaslužniji za pobjedu su bili Collin Sexton s 23 koša i Cedi Osman s 18. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cavalierse. Cleveland je ispustio prednost od čak 24 koša, Charlotte Hornetsi su došli na dva koša zaostatka pred kraj zadnje četvrtine zahvaljujući Terryju Rozieru koji je zabio četiri trice u razmaku od 65 sekundi, no to im nije bilo dovoljno.

Portland Trail Blazersi su kod kuće sa 122-112 nadigrali Golden State Warriorse, a Damian Lillard je bio najbolji strijelac utakmice s 31 košem i 13 asistencija, dok je CJ McCollum ubacio 30 koševa. Hassan Whiteside je ugrabio 23 skoka uz 16 koševa, a Carmelo Anthony je dodao 17 koševa i osam skokova. Mario Hezonja nije ulazio u igru za Portland.

D'Angelo Russell je bio najbolji kod Warriorsa, utakmicu je završio sa 26 koševa. (dk)