Komentari 67

Ibra u svom debiju Parižanima donio remi na početku sezone

3

Zlatan Ibrahimović osigurao je remi PSG u prvom nastupu za novi klub na otvaranju prvenstva. Na Parku prinčeva PSG je u 1. kolu odigrao tek 2-2 protiv Lorienta

Autogolom Maxwella iz 4. minute i golom Jeremiea Aliadierea iz 45. imao je Lorient vodstvo 2-0 na poluvremenu i činilo se da bi mogao do punog plijena kod najvećeg favorita za osvajanje naslova francuskog prvaka ove sezone. No, u nastavku je proradio Ibrahimović, i golovima iz 65. i 90. minute im donio jedan bod. Svoj prvijenac u Le Championnatu švedski je napadač, ljetos pristigao iz Milana, zabio nakon što je prethodno prsima sjajno zaštopao dubinsku loptu Nenea i potom ju mirno poslao ispod vratara Fabiena Audarda.

Jedanaesterac za PSG je u 88. minuti izborio Blaise Matuidi nakon prekršaja Gregoryja Bourillona, za što je stoper Lorienta zaslužio crveni karton. Ibrahimović je penal realizirao prizemnim udarcem u donji desni vratarov kut. Kažimo da je pored Ibrahimovića za PSG u službenom susretu debitirao i Argentinac Ezequiel Lavezzi, ljetos pristigao iz Napolija.

Lyon je bez Dejana Lovrena u sastavu slavio na gostovanju kod Rennesa golom Yoanna Gourcuffa iz 16. minute, nakon asistencije Jimmyja Brianda.

Prvo kolo nove sezone Le Championnata slobodno se može prozvati kolom gostiju, budući su u osam utakmica koliko ih je odigrano u subotu, u njih šest pobjede ostvarili gostujući sastavi. Jedinu pobjedu domaćina ostvario je Nancy koji je golom Yohana Molla u prvoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Brest 1-0.

Le Championnat, 1. kolo:

Evian - Bordeaux 2-3 (Wass 18, Khelifa 90 / Obraniak 11, Gouffran 15, Saivet 53)

Nancy - Brest 1-0 (Mollo 90+1)

Nice - Ajaccio 0-1 (Eduardo 11)

PSG - Lorient 2-2 (Ibrahimović 65, 90 / Maxwell 5-ag, Aliadiere 45)

Rennes - Lyon 0-1 (Gourcuff 16)

St. Etienne - Lille 1-2 (Hamouma 74 / Chedjou 58, Pedretti 90)

Sochaux - Bastia 2-3 (Privat 13, Doubai 89 / Modeste 59, Maoulida 74, 83)

Troyes - Valenciennes 0-1 (Rincon 34-ag)