Komentari 287

Sandra nije uspjela: Ostala bez medalje na Olimpijskim igrama!

Sandra Perković ipak nije uspjela doći do trećeg olimpijskog zlata zaredom. Hrvatica se jako mučila po teškim uvjetima, a na kraju je s 65.01 osvojila drvenu medalju

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je četvrto mjesto u finalu bacanja diska na Olimpijskim igrama u Tokiju ostavši bez medalje nakon što je osvojila zlato u Londonu i Rio de Janeiru.

Hrvatska na otvorenju OI 01:19

Perković je u Tokiju imala priliku postati prva atletičarka u povijesti koja je na olimpijskim igrama osvojila tri zlatne medalje u jednoj disciplini. Sandra je na OI u Londonu 2012. osvojila zlato sa 69.11 metara, četiri godine kasnije u Rio de Janeiru sa 69.21, dok je u Tokiju nažalost, bila četvrta sa 65.01.

Athletics - Women

Zlato je osvojila Amerikanka Valerie Allman koja je već u prvoj seriji bacila 68.98 metara, druga je bila Njemica Kristin Pudenz sa 66.86, dok je broncu osvojila Kubanka Yaime Perez sa 65.72 m, a dodajmo kako je natjecanje obilježio pljusak zbog kojeg je finale prekinuto nakon druge serije na skoro sat vremena.

Perković je u kvalifikacijama imala treći rezultat, 63.75, a dalje od nje bacale su tek Amerikanka Valarie Allman sa 66.42, te Indijka Kamalpreet Kaur sa 64.00.

Finale je otvorila s rezultatom 62.53m što je bio peti rezultat prve serije, u drugoj seriji je pogodila mrežu, a onda je uslijedila pauza zbog jakog pljuska koji se srušio na Olimpijski stadion u Tokiju.

Prekid je trajao skoro sat vremena, a Sandra se na bacalište vratila s rezultatom 65.01 probivši se na četvrto mjesto.

Nažalost, četvrta serija je donijela slab hitac ispod 60m pa je Sandra napravila prijestup, a niti peta serija nije donijela ništa dobroga, pogodila je mrežu.

U posljednjem pokušaju bacila je 63.25 što nije bilo dovoljno za odličje.

Bilo je to Sandrino 13. veliko finale i tek drugo na kojem je ostala bez medalje. Na devet je slavila, a do sada jedino veliko natjecanje na kojem nije osvojila medalju je bilo njezino prvo Svjetsko prvenstvo u Berlinu 2009. godine.

U ženskom disku imali smo još jednu predstavnicu, no Marija Tolj je ostala bez finala za svega četiri centimetara.

U finale se nije uspjela plasirati niti 21-godišnja Nizozemka Jorinde van Klinken koja ima najbolji rezultat ove godine u svijetu (70.22) i jedina je Europljanka uz Sandru koja je u 21. stoljeću bacala preko 70 metara. U kvalifikacijama je bacila 61.15.

U finalu nije bilo niti bivše svjetske prvakinje Kubanke Denie Caballero koja je u prvoj skupini kvalifikacijama bacila samo 57.96.

Nadali smo se novoj medalji, nadali smo se ispisivanju novih povijesnih knjiga s trećim olimpijskim zlatom, ali nema plakanja i tuge. Bilo je jasno da ne može zauvijek trajati njezina vladavina, a tome su itekako kumovali i jako loši uvjeti u Tokiju.

Toliko nam je radosti i sreće donijela, osvojila je dva olimpijska zlata, četiri europska i dva svjetska. Pa tko se može time pohvaliti. Tek joj je 31 godina, budite uvjereni kako njezina era nije ni blizu došla kraju. Ma vjerujemo kako će se ona vratiti još jača i još bolja, još prkosnija i još moćnija. Onako kako samo ona zna.

ZLATO ZA ALLMAN

Nakon Londona i Rija, disk je dobio novu zlatnu diskašicu. Prvo mjesto osvojila je Amerikanka Allman koja je pobjednički hitac od 68.98 bacila u prvoj seriji. Pudenz je druga, a Perez treća.

NIŠTA OD MEDALJE

Kraj za Sandru. Šteta. Ostala je bez medalje u Tokiju. Bacila je 63.25 pa joj je najbolji rezultat ostao onaj iz treće serije od 65.01. On joj je donio četvrto mjesto.

SANDRIN PRIJESTUP

Neeeeeeeeeeeeee. Još jednom je loše izbacila disk i prijestupila, treći put danas. Još samo jedna šansa za medalju, još samo jedan pokušaj.

SANDRA U PETOJ SERIJI

Sandra baca u petoj seriji. Idemoooooooooooooooooooooooo!

AMERIKANKA I DALJE PRVA

Nema pomaka na ljestvici. Allman i dalje drži prvo mjesto s hicem iz prve serije od 68.98. Drugo mjesto drži Perez s 65.72, a broncu trenutno u svojim rukama ima Njemica Pudenz.

Što sada prolazi Sandri kroz glavu? Nastupala je u 12 finala i čak devet puta je osvojila zlato, uz jedno srebro i broncu. Samo jednom ostala je bez medalje, a to je bilo na SP-u 2009. godine, kada je tek gradila svoju karijeru. Tada je bila deveta.

Ima dva olimpijska zlata, u Tokio je došla još malo ispisati povijesne knjige. Toliko ima iskustva u svojem disku i rukama, nebrojeno puta pokazala je da ju se ne smije nikada otpisati. Imamo još dvije šanse, idemo, Sandra!