Komentari 21

Inter je 'rastočio' Sampdoriju, Perišić zabio nakon 3 mjeseca

1

Mauro Icardi zabio je četiri gola, a Ivan Perišić dodao je jedan uz asistenciju u visokoj pobjedi Intera kod Sampdorije (5-0) kojom su "nerazzurri" zadržali korak u borbi za Ligu prvaka

Nogometaši Intera napokon su pronašli žrtvu u talijanskom prvenstvu. Sampdoriji su zabili tri gola u razmaku od pet minuta, već pet do 51. minute (5-0).

Golijadu "nerazzurra" u Genovi u 29. kolu Serie A otvorio je baš hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je s kolegom Marcelom Brozovićem imao punu minutažu. Ivan Strinić ostao je na klupi kod Sampdorije.

João Cancelo ubacio je s desne strane, a Perišić se digao i glavom lijepo prebacio Emiliana Viviana. Bio mu je to osmi gol sezone, prvi ove godine. Uslijedila je ekspresna golijada Intera u kojoj je dva gola zabio Mauro Icardi. U 30. minuti je pogodio s bijele točke i to mu je bio 100. gol u Serie A.

Samo minutu kasnije Perišić je Icardiju asistirao i za treći gol na susretu. Uspio je Ivan ubaciti u posljednji trenutak da lopta ne ode u korner, a Icardi je, nakon što se otresao braniča, petom pospremio loptu u mrežu. A do kraja poluvremena, Icardi je kompletirao hat-trick. Za odlazak na odmor s četiri gola prednosti zabio je u 44. minuti.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, u 51. minuti Inter je došao do petog gola, a svoj četvrti gol na utakmici spretno i sretno je zabio Icardi, koji je u 66. minuti napustio igru. U 76. minuti Perišić je sam izašao pred vratara, ali je nesebično dodao Candrevi koji se spetljao i upropastio odličnu priliku.

Inter se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto, dva boda ispred Lazija, na poziciju koja mu donosi izravan plasman u Ligu prvaka.