Komentari 48

Inter prošao kroz Juve! Milanski klubovi jurišaju po 'scudetto'

Momčad Antonia Contea izdominirala je od početka do kraja u susretu u kojem je ponovno glavnu riječ u kreaciji imao Marcelo Brozović dok se večeras posebno istaknuo Nicolo Barella (23)

Dugo vremena talijanska Serie A nije bila toliko uzbudljiva. Inter je u derbiju 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva uvjerljivom izvedbom pobijedio Juventus 2-0 i tako stigao do slavlja u velikom Derby d'Italia prvi put nakon više od četiri godine!

POGLEDAJTE VIDEO: Broz odmara

Brozovićev penthouse u Milanu 00:35

Momčad Antonia Contea izdominirala je od početka do kraja u susretu u kojem je ponovno glavnu riječ u kreaciji imao Marcelo Brozović dok se večeras posebno istaknuo Nicolo Barella (23). Epic Brozo odigrao je još jednu vrhunsku partiju svih 90 minuta, no mladi Talijan danas je dosegao vrhunac forme koja je bila u najavi posljednjih nekoliko kola.

Inter je krenuo u standardnoj postavi s najjačim raspoloživim snagama dok Andrea Pirlo danas nije mogao računati na Paula Dybalu, Juana Cuadrada, Matthijsa De Ligta, Alexa Sandra...

A kada se ni Cristiano Ronaldo ne pojavi na travnjaku, iako stoji na terenu... E, onda je posao protivnika itekako lakši.

Iako su 'nerazzurri' prvi stigli do pogotka, Juventus je već na početku zatresao mrežu. Ronaldo je pucao pored Handanovića, no gol je opravdano poništen zbog zaleđa. I tu je Cristianov doprinos stao. Ostatak utakmice bio je prilično nevidljiv, kao i ostatak Juventusa.

Serie A - Inter Milan v Juventus

Sakrio je Inter loptu, sjajno izlazio iz svoje polovice, a kada je 'stara dama' i bila u posjedu, Conteova strategija 'talijanske harmonike' u obrani posao je odrađivala perfektno. Toliko da Handanović praktički cijeli susret nije imao posla!

Inter je sasvim zasluženo stigao u vodstvo samo minutu kasnije nakon poništenog gola Ronalda tako što je Vidal na ubačaj Barelle glavom zakucao loptu u mrežu (12').

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

Nije dugo trebalo za novi pogodak. Već na samom početku drugog poluvremena u 52. minuti, Barella je majstorskim golom povisio prednost na 2-0. Zakucao je loptu pod prečku iza Szczesnog pa, ispostavit će se, utakmicu zaključio golom i asistencijom.

Pokušavao je Juventus, nije da nije, ali svi pokušaji završavali su i prije nego su došli do Handanovićeva gola. Večerašnja defanziva Intera bila je neprikosnovena pa je prva prava prilika Juventusa u drugom dijelu stigla tek u 88. minuti kada je Slovenac iščupao pokušaj Chiese u sami donji desni kut.

Inter se velikom pobjedom bodovno izjednačio s vodećim Milanom (40), koji svoju utakmicu 18. kola igra u ponedjeljak protiv Cagliarija (20.45 sati). Milanski dvojac tako se odvojio na vrhu ispred Napolija i Rome (34) dok je Juve ostao na 33 boda.