Komentari 2

Istra prohujala Kranjčevićevom te Rudešu utrpala tri komada...

1

Puljani su poveli u 23. minuti kada je Grujević udarcem iskosa iznenadio Picaka, a isti igrač je u 42. minuti asistirao Ramonu Mierezu. Ganac Regan Obeng je bio precizan iz penala za konačnih 3-0

U zadnjem susretu 9. kola Prve HNL u Zagrebu nogometaši Istre 1961 slavili su protiv Rudeša 3-0 (2-0).

Derbi začelja pripao je Puljanima koji su u prvom dijelu realizirali svoje šanse za drugu pobjedu u sezoni, dok je Rudeš pokazao zašto je zadnji na ljestvici.

Puljani su poveli u 23. minuti kada je kapetan Marin Grujević udarcem iskosa iznenadio golmana Rudeša Picaka, a isti igrač je u 42. minuti asistirao Ramonu Mierezu, koji je znalački pogodio glavom. Argentincu je to bio već šesti gol ove sezone.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Kalik je srušio Rodrigueza, a Ganac Regan Obeng je bio precizan iz penala za konačnih 3-0.

Pred 150 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Križarić iz Čakovca.

Istra je s osam bodova preskočila Inter na osmom mjestu, a Rudeš je zadnji sa svega dva boda.  Vodi Dinamo s 21 bodom.