Komentari 234

Mancinijeva Italija razmontirala Tursku na otvaranju Eura 2020.!

10

Turska i Italija su na Olimpijskom stadionu u Rimu otvorili 16. izdanje Europskog prvenstva. Ovog puta kao nikada dosad, u 11 država. Talijani su uvjerljivo slavili sa 3-0

Ovo 'čudno' Europsko prvenstvo koje se igra u diljem Europe moralo je početi na neki sebi svojstven način pa je tako Demiral zabio u svoju mrežu za prvi autogol kojim se otvorilo neko Europsko prvenstvo. Italija je na Olimpicu razmontirala Tursku s 3-0 i najavila pohod na naslov prvaka.

Cijela utakmica bila je jednosmjerna ulica u kojoj su Talijani napadali, a Turci povremeno bljesnuli prema naprijed, ali sve je to bilo bez ikakvog efekta.

Euro 2020 - Group A - Turkey v Italy

Ipak, Mancinijeva momčad nije uspjela probiti turski blok u prvom dijelu, no zato su u drugom krenuli u tešku ofenzivu.

Prvo je u 53. minuti već spomenuti Demiral doveo Italiju u vodstvo, da bi Immobile u 66. povećao nakon odbijanca.

Tri boda i jednako toliko golova potvrdio je Lorenzo Insigne u 79. minuti fino odmjerenim udarcem iskosa s lijeve strane.

Wales i Švicarska sutra igraju od 15 sati.

90+

Evo rijetkog pokušaja Turske, ali Chiellini rješava problem!

90+'

Imat ćemo tri minute sudačke nadoknade!

80'

Loooorenzooo Insigneee. Treća sreća za napadača Napolija. Ovo je bio njegov deveti gol u nacionalnom dresu, a odmah je i napustio teren uz gromoglasan pljesak.

74'

Italija sada ne treba srljati. Mogu mirno čuvati posjed i čekati da istekne vrijeme jer kvaliteta je očito na njihovoj strani. Turci danas nisu opasni kao u kvalifikacijama!

68'

GOOOL! Immobile se najbolje snašao u šesnaestercu, i dočekao odbijanac nakon udarca Berardija i zabio za 2-0. Velika prednost Talijana uoči posljednjih 25 minuta utakmice.