Komentari 15

Ivo Karlović rutinski do trećeg kola Cincinnatija preko Kližana

1

Samo 84 minute bile su potrebne najvišem svjetskom tenisaču na 'touru' Ivi Karloviću da dođe do trećeg kola ATP-turnira iz serije Masters 1000 u Cincinnatiju

Jedan break bio je dovoljan Ivi Karloviću da izbori treće kolo jakog ATP-turnira iz serije Masters 1000 u Cincinnatiju. Div sa Šalate za 84 minute izbacio je Slovaka Martina Kližana. Bilo je 6-3, 7-6 (7-2) u njihovu prvom međusobnom meču.

Zagrepčanin je u prvom setu slomio Slovaka kod vodstva 4-3 iskoristivši jedinu break-loptu u cijelom meču te potom potvrdio osvajanje prvog seta servis-gemom za 6-3.

Ivo je u drugom setu imao velikih problema kod Kližanova vodstva 2-1, gubio je 0-40 na vlastitu servisu, ali uspio se izvući s pet poena u nizu i osvojiti gem. Naposljetku je u tie-breaku zaključio meč za ulazak u osminu finala.

Mjesto među osmoricom najboljih u Ohiju Karlović će tražiti protiv pobjednika dvoboja između još jednog hrvatskog tenisača Borne Ćorića i petog nositelja, Švicarca Stanislasa Wawrinke.

Ranije je treće kolo izborio Marin Čilić svladavši Joãa Sousu, a njemu će protivnik biti pobjednik dvoboja Kokkinakis-Gasquet.