Jadran nadomak Lige prvaka

U prvom susretu trećeg, završnog kvalifikacijskog kruga za ulazaka u Ligu prvaka vaterpolisti Jadrana su u Splitu pobijedili rumunjskog doprvaka Oradeu 9-3 (2-2, 1-0, 3-0, 3-1).

Premda su nastupili bez ozlijeđenog kapetana Anđela Šetke, vaterpolisti Jadrana su ostvarili uvjerljivu pobjedu i korak su do plasmana u Ligu prvaka.

Uzvratna utakmica Oradea - Jadran na rasporedu je sljedeće subote, 5. studenoga u Rumunjskoj, a s kapitalom od šest golova trebao bi Jadran opet biti među 16 najboljih europskih momčadi.

S Poljuda se vidi Liga prvaka: Jadran izvukao odličan ždrijeb

Prva je četvrtina okončana bez pobjednika (2-2), drugu je domaćin dobio sa 1-0, no u posljednje dvije četvrtine Jadran je pokazao puni napadački potencijal dobivši taj dio igre sa 6-1.

Kod Jadrana Zvonimir Butić je zabio tri, a Marino Čagalj, Luka Bukić i Ivan Domagoj Zović po dva gola. U redovima rumunjskog sastava po jedan pogodak zabili su Silvian Colodrovschi, Levante Vancsik i Ferenc Istvan Czenk.

U ostalim susretima mađarski OSC je pobijedio Panionios 17-7. Domaćine je predvodio sjajni Krisztian Peter Manhercz sa sedam golova.

Grčki Vouliagmeni je na gostovanju pobijedio francuski Noisy-le-Sec 17-11. Nikolaos Papasifakis je bio najefikasniji u pobjedničkim redovima sa četiri gola. Kod domaćin hrvatski vaterpolist Antonio Petković je zabio četiri gola, a Ivan Krapić jedan pogodak.

Brescia je na gostovanju pobijedila Vasas 12-10.