Komentari 5

Jaganjac torpedirao najvećeg favorita, Hrvatska ide po zlato

1

Halil Jaganjac zabio je devet, Vranković i Mandić po pet i Hrvatska je nakon produžetaka pobijedila favoriziranu Španjolsku te se plasirala u finale Mediteranskih igara

Iako su rukometaši domaćina Mediteranskih igara u Tarragoni prije početka turnira, ali i nakon prikazanog u dosadašnjim utakmicama, bili apsolutni favoriti za zlato, na put im je stala fantastična Hrvatska. Pomlađena momčad koju je Lino Červar poveo na MI u Španjolsku pobijedila je u polufinalu domaćina 31-29  nakon produžetaka.

Hrvatsku je predvodio sjajni Halil Jaganjac s devet golova iz 13 pokušaja, sve iz igre. Priključio mu se i s druge strane sjajni Jakov Vranković s pet golova te stopostotni Mandić s lijevog krila (5 golova).

Na poluvrijeme je Hrvatska otišla s 15-12 uglavnom zahvaljujući Jaganjcu koji je u prvih 30 minuta imao 5/5. I u drugom dijelu je Hrvatska nastavila s dobrom igrom, no Španjolci rade seriju 3-0 i vraćaju se u egal. U 54. minuti Angel Fernandez donosi svojoj momčadi vodstvo 25-24, ali odgovorili su Jaganjac i Vranković čiji golovi vraćaju naše rukometaše u vodstvo. Do samog kraja je bilo neizvjesno, u posljednju minutu ušlo se s 27-27, a hrvatski rukometaši imali su zadnji napad koji ne koriste pa se otišlo u produžetke.

Nakon prvih pet minuta rezultat je i dalje bio poravnat (29-29), no u drugom produžetku Mandić i Tin Kontrec zabijaju za pobjedu Hrvatske i plasman u finale Mediteranskih igara.

Španjolci su na Mediteranske igre poslali vrlo dobru postavu koju predvode Arino, mlađi Dušebajev, Canellas, Goni... U današnjoj utakmici Arino je zabio sedam, Abello Gomez, Fernandez i Goni po pet...

U finalu nas čeka reprezentacija Tunisa koja je u polufinalu svladala Tursku 28-21. Finalni susret je na rasporedu u nedjelju, 1. srpnja, od 13 sati.