Komentari 2

Jug uvjerljivo krenuo u Ligi prvaka: Uh, baš smo ih razbili!

6

Dubrovčani će u Ostiji odigrati još dvije utakmice. U utorak (15.15 sati) protiv Marseillea, a u srijedu protiv Olympiacosa (17.45 sati). Manje je od 24 sata donovog ispita...

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO uvjerljivom su pobjedom 13-7 (4-1, 5-2, 2-2, 2-2) nad njemačkim Spandauom u ponedjeljak započeli nastup na prvom turniru skupine A Lige prvaka koji se odigrava u talijanskoj Ostiji.

jug 02:23

Jugaše su do uvjerljive pobjede predvodili Luka Lončar i Danil Merkulov sa po tri pogotka, a po dva su postigli Loren Fatović i Aleksandros Papanastasiou. Jednom su se u strijelce upisali Filip Kržić, Marko Žuvela i Hrvoje Benić. Vratar Toni Popadić je obranio 12 od 19 udaraca.

Dubrovnik: Utakmica 2. kola A skupine vaterpolske Lige Jug Adriatic - Barceloneta

Najbolji strijelci Spandaua bili su Dmitri Holod s tri pogotka i Maurice Juengling s dva gola.

Dubrovčani su pitanje pobjednika riješili u prve dvije četvrtine, kad su od 3. do 14. minute ostavili Nijemce bez pogotka i serijom 8-0 došli do vodstva 9-1.

Spandau je u drugom poluvremenu uspio najbliže doći do pet golova zaostatka (11-6), ali nijednom nisu zaprijetili mogućim preokretom, jer je momčad Vjeke Kobešćaka kontrolirala zbivanja u bazenu i čuvala snage za ostatak turnira u predgrađu Rima.

- Utakmica je bila prema željama. Razbili smo ih već u prvom poluvremenu. Mi smo u natjecateljskom ritmu, a oni nisu, i to je bila osnovna razlika - izjavio je trener Dubrovčana Vjeko Kobešćak.

U prvoj utakmici ove skupine grčki Olympiacos je pobijedio talijansku Ortigiju 6-4, a od 20.15 sati igrat će talijanski Pro Recco i francuski Marseille.

Treća utakmica finala za prvaka Hrvatske u vaterpolu između Juga AO i Mladosti

Jug AO će u Ostiji odigrati još dvije utakmice. U utorak (15.15 sati) Kobešćakove izabranike čeka Marseillea, a u srijedu će Dubrovčani igrati protiv Olympiacosa (17.45 sati).

- Marseille će biti puno teži suparnik od Spandaua. Oni su u natjecateljskom ritmu. Imamo manje od 24 sata, ali dobro ćemo se pripremiti - rekao je Kobešćak. (ab)