Komentari 180

Kauboji deklasirali Amerikance! Uvjerljiva pobjeda za popravak dojma nakon poraza od Egipta

4

Kauboji su sjajno igrali protiv SAD-a i od početka kontrolirali utakmicom. Konačno smo dočekali i doprinos golmana, Slavić je obranio nekoliko čistih zicera Amerikancima i time im uništio svaku nadu za povratak

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivo je pobijedila SAD s rezultatom od 40-22 (20-10) i time osvojila prve bodove na Svjetskom prvenstvu.

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10).

Croatia vs USA

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo nastavila rasti, a na koncu je završilo s velikih +18 (40-22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Josip Šarac i Igor Karačić sa po šest golova, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Gary Hines sa šest golova.

U drugom susretu iz naše skupine Egipat je pobijedio Maroko sa 30-19 upisavši i drugu pobjedu. Hassan Kaddah sa sedam i Akram Saad s pet golova predvodili su pobjednički sastav, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Ryad Lakbi s pet golova.

U posljednjem susretu u skupini, hrvatski rukometaši će 17. siječnja igrati protiv Maroka.

U drugi krug natjecanja plasirat će se tri najbolje ekipe iz skupine.

Svjetsko rukometno prvenstvo 20.30h , Jonkoping, Švedska
Hrvatska
40 : 22
SAD
60'

Gotova je utakmica! Kauboji su s uvjerljivom pobjedom od 40-22 deklasirali SAD.

59'

Predivan gol Karačića za +19. To mu je deveti gol na utakmici.

57'

Kraljević je lijepim lobom zabio 37. gol Hrvatske na utakmici.

52'

Karačić je zabio gol kroz noge američkog golmana. Ponovno vodimo +15.

49'

Šarac se oporavio od udarca i ponovno je sjajno reagirao u obrani. Ukrao je loptu i pokrenuo kontru koju je završio Kraljević, +15 vode Kauboji!