Najbizarniji žuti karton u HNL-u: Patrik Kolarić opomenuo igrača koji je leđima zaustavio loptu | 24sata

Komentari 51

Kolarić izgubio kompas: Ovo je najbizarniji žuti karton u sezoni

3

Na utakmici Šibenika i Dinama vidjeli smo možda najbizarniji žuti karton ove sezone u HNL-u. Sudac Patrik Kolarić pokazao je Dolčeku žuti karton, a ovaj ga je neuspješno pokušao uvjeriti da nije igrao rukom

Šibenik je s 2-1 pobijedio Dinamo na Šubićevcu i time osvojio tri važna boda u borbi za ostanak u HNL-u. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu golovima Mislava Matića u 40. i Ivana Dolčeka u 42. minuti i nisu ispuštali prednost do kraja utakmice čak ni nakon gola Stefana Ristovskog u 64. minuti.

Šibenik: Ivan Dolček pogodio za 2:0 protiv GNK Dinamo

Utakmicu je obilježio i nesvakidašnji žuti karton koji je dobio napadač Šibenika Ivan Dolček. Naime, stao je u živi zid za slobodan udarac koji je izveo Bruno Petković.

'Gazda mi je platio ručak prije Dinama, znao je da ćemo dobiti'
VIDEO Evo kako su Šibenčani senzacionalno srušili Dinamo

Dolček je dobro predvidio udarac i skočio, a lopta ga je pogodila u gornji dio leđa. Međutim, sudac Patrik Kolarić odmah je sudio novi prekršaj, a Dolček je dobio žuti karton - zbog igranja rukom?!

Šibenik: HNK Šibenik i GNK Dinamo u utakmici 25. kola Prve HNL

Uhvatio se za glavu i u nevjerici pokušao objasniti sucu da je štitio glavu i da ga je lopta pogodila u leđa.

Kolarić nije bio previše zainteresiran za njegovo objašnjenje, a Petković je dobio novu priliku iz slobodnog udarca.