Korak do senzacije: Nizozemci propustili šokirati Španjolce

2

Nakon 12-12 Grčke i Francuske u splitskoj Spaladium areni gledatelji su skoro vidjeli još jedan iznenađujući rezultat. Senzaciju štoviše jer još bi jače odjeknulo da Španjolska nije pobijedila Nizozemsku.

Na klupi Francuza je Hrvat iz sjene: Mogu postati iduća sila!
Slavite, djevojke, zaslužile ste: Pogledajte kako su Hrvatice proslavile povijesni rezultat

A, malo je nedostajalo, svjetski prvaci pobijedili su puno teže od očekivanog, 11-10 i pritom se branili s igračem manje u zadnjih 30 sekundi iako su vodili i 7-3 na poluvremenu. Nizozemci nisu uspjeli zabiti, svjetski prvaci su se izvukli i praktički potvrdili prvo mjesto, što nije ni bilo upitno.

Europsko prvenstvo u vaterpolu za muškarce, Nizozemska - Španjolska

U našoj skupini Grčka je uvjerljivo razbila Maltu 25-6. Dok smo mi na poluvremenu vodili protiv Malte tek 5-1, Grci su bili već na 14-3. Bivši jugaš Argyropoulos zabio je čak sedam golova.

U prvoj utakmici dana Izraelci su u izravnom susretu za treće mjesto skupine i prolazak u osminu finala pobijedili Sloveniju 9-5. Prva je to uopće pobjeda za Izraelce u povijesti na europskim prvenstvima i, evo, vrijedna prolaska skupine. U toj skupini za prvo mjesto igrat će Mađarska i Srbija (19:00).