Komentari 58

Bravo, Filipe! Drugo mjesto za kraj sezone, Pinturault uzeo sve

4

Zubčić je s trećeg mjesta nakon prve vožnje napredovao na drugo. Pinturault je pobijedio s 20 stotinki prednosti, uzeo veliki i mali Kristalni globus, a treći je bio Mathieu Faivre. Odermatt je ostao bez ičega

Teško je bilo očekivati da se može dogoditi još jedno sportsko čudo. I nije, Filip Zubčić ponovno je u završnici sezone ostao bez malog Kristalnog globusa u veleslalomu. Ali njome može biti itekako zadovoljan.

POGLEDAJTE VIDEO: Zubčić u "Zvijezde vrište"

Jer u posljednjoj utrci sezone u svojoj disciplini osvojio je drugo mjesto u Lenzerheideu, dvije desetinke iza Alexisa Pinturaulta, Francuza koji je na 30. rođendan pobijedio i prvi put u karijeri osvojio veliki Kristalni globus, uz mali Kristalni globus u velelslalomu.

- Toliko sam bio nesretan svih ovih godina, a sad mi se vraća. Osvojiti mali i veliki Kristalni globus je nevjerojatno. Ovo je nagrada za trud tijekom karijere - rekao je Alexis Pinturault, koji je zadnje dvije sezone završavao drugi, a ove potpuno zasluženo postao najbolji.

Domaći favorit Marco Odermatt otkazivanjem brzih disciplina i tek 11. mjestom u subotu ostao je bez ičega.

Treći je u Lenzerheideu završio Francuz Mathieu Faivre, samo stotinku iza Zubčića, koji je nakon prve utrke bio treći pa u nastavku došao do devetog postolja u karijeri u jubilarnoj 125. utrci.

Alpine Skiing - World Cup Finals

Filip je ostao treći veleslalomaš svijeta sa 606 bodova, 45 manje od Odermatta i 94 od neprikosnovenog Pinturaulta, koji je utrku prije kraja sezone (nedjeljni slalom) pobjegao Odermattu na nedostižnih 107 bodova razlike.

Zubčić je tu strašno napredovao, tri pozicije, i trenutačno je peti skijaš svijeta sa 744 boda. Još to može popraviti u nedjeljnom slalomu koji je na rasporedu od 10.30 i 13.45 (HTV 2).

Konačni poredak veleslaloma:

1. Alexis Pinturault (Francuska) - 700 bodova (mali Kristalni globus)
2. Marco Odermatt (Švicarska) - 649
3. Filip Zubčić (Hrvatska) - 606
4. Loic Meillard (Švicarska) - 393
5. Mathieu Faivre (Francuska) - 378

Ukupni poredak:

1. Alexis Pinturault (Francuska) - 1200 bodova (veliki Kristalni globus)
2. Marco Odermatt (Švicarska) - 1093
3. Marco Schwarz (Austrija) - 774
4. Loic Meillard (Švicarska) - 760
5. Filip Zubčić (Hrvatska) - 744

Svjetski skijaški kup (M), veleslalom, finale, 2. vožnja 12.00 , Lenzerheide
UKUPNI POREDAK

1. Alexis Pinturault (Francuska) - 1200 bodova (veliki Kristalni globus)

POREDAK VELESLALOMA

PINTRAULT NAJBOLJI

Francuz Alexis Pinturault pobijedio je s 20 stotinki prednsoti pred Zubčićem, koji je u 125. utrci u Svjetskom kupu došao do devetog pobjedničkog postolja u karijeri. Treći je završio Francuz Mathieu Faivre.

Pinturault si nije mogao pokloniti ljepši poklon za 30. rođendan koji slavi upravo danas, osigurao je mali, ali i veliki Kristalni globus jer je Švicarac Marco Odermatt podbacio osvojivši tek 11. mjesto.

Zubo je u ukupnom poretku na senzacionalnom petom mjestu, napredovao je tri pozicije, a još to može popraviti u nedjeljnom slalomu.

12.34

Alexis Pinturault na startu je imao ogromnu prednost, sekundu i četiri stotinke. Istopilo se do sredine staze više od pola, do zadnjeg prolaza ostalo je 57 stotinki... I ipak pobjeđuje Francuz! Ostalo je 20 stotinki... Bravo, Filipe! Odličan kraj sezone i drugo mjesto, a Pinturault uzima sve. Pobjedu i dva Kristalna globusa.