Komentari 24

Tottenham na krilima Llorisa i Kanea izborio četvrtfinale LP

11

U uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Signal Iduna Parku Tottenham je golom Harryja Kanea (1-0) slavio protiv Borussije. Dominirali su domaćini cijelu utakmicu, ali nisu uspjeli zabiti ni gol

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala u Dortmundu pobijedili Borussiju sa 1-0 i tako potvrdili pobjedu 3-0 iz prve utakmice. Gol odluke zabio je Harry Kane u 49. minuti.

Champions League - Round of 16 Second Leg - Borussia Dortmund v Tottenham Hotspur

Tottenham je sav posao obavio u prvom susretu u kojem je slavio sa 3-0. Borussija je u uzvratu dominirala, stvarala prilike, ali ponovo nije uspjela zatresti mrežu londonskog sastava.

Prvu priliku na utakmici imao je Marco Reus u 21. minuti, no Hugo Lloris je bio spreman. U 33. minuti opasno je zaprijetio Julian Weigl i to dva puta, prvo glavom, a potom nogom, ali je francuski vratar dva puta sjajno reagirao.

Samo minutu kasnije Mario Götze je opalio s lijeve strane, no Lloris je i to obranio. U 37. minuti Jadon Sancho je dobro pucao po sredini gola, ali je golman još jednom bio spreman. Njemački sastav je u prvom poluvremenu imao 70 posto posjeda lopte i čak 12 udaraca, ali nije uspio probiti englesku obranu.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu Tottenham je imao u 31. minuti kada je Son Heung-Min izbio sam ispred Romana Burkija, ali je pucao pored gola.Sve Borussijine promašaje iz prvog dijela kaznio je Harry Kane u 49. minuti zabivši gol nakon sjajne asistencije Mousse Sissoka. Bio je to njegov 24. europski gol čime je postao prvi klupski strijelac u europskim natjecanjima.

Spursi su posljednji put izborili plasman u četvrtfinale 2011. godine izbacivši Milan, a potom su u četvrtfinalu ispali od Real Madrida.