Liverpool svladao West Ham pa stigao na treće mjesto ljestvice

U susretu je 21. kola Premier lige aktualni engleski prvak Liverpool u gostima je svladao West Ham United s 3-1, a sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu

Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool u susretu je 21. kola kao gost svladao West Ham United sa 3-1 (0-0).

POGLEDAJTE VIDEO: Slavlje navijača Liverpoola

Navijači Liverpoola slave titulu u Premiershipu 02:26

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, Liverpool je poveo u 57. minuti lijepim udarcem Salaha iskosa sa desetak metara, a Egipćanin je 11 minuta potom povisio na 2-0 okrunivši fantastičan protunapad nakon West Hamova kornera. Wijnaldum je u 84. minuti postigao i treći pogodak nakon lijepog prodora i asistencije Firmina, da bi poraz domaćih ublažio Dawson u 87. minuti.

Klopp u potrazi za stoperom: Liverpool krenuo po Ćaletu-Cara

Liverpool je ovom pobjedom stigao na treće mjesto ljestvice sa 40 bodova, jednim manje od drugog Manchester Uniteda, a četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Manchester Cityja.

Ovim porazom West Ham je prekinuo niz od četiri prvenstvene pobjede te je ostao peti sa 35 bodova.

Premier League - West Ham United v Liverpool

Ranije u nedjelju su igrači Leicester Cityja propustili priliku izbiti na drugo mjesto ljestvice, oni su izgubili na svom terenu od Leeds Uniteda sa 1-3 (1-1). Susret je dobro počeo za domaćine koji su poveli u 13. minuti golom Barnesa nakon odlične kombinacije s Maddisonom, no samo dvije minute potom Leeds je poravnao. Bamford je okomitom loptom proigrao Dallasa koji je svladao Schmeichela. Asistent kod prvog gola Bamford bio je strijelac vodećeg gola za goste u 70. minuti, a odličnu je predstavu zaključio u 84. minuti svojom drugom asistencijom, ovoga puta Harrisonu za konačnih 1-3.

Klopp traži kvalitetne i jeftine stopere, javili mu se iz Čulinca

Leicester je tako četvrti sa 39 bodova, dok je Leeds ostao 12. sa 29 bodova, no sada se bodovno izjednačio sa 11. Southamptonom.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Burnley sa 2-0 (1-0) golovima Azpilicueta u 40. i Marcosa Alonsa u 84. minuti. Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je sada sedmi sa 33 boda, koliko imaju i šesti Tottenham te osmi Everton, dok je Burnley 15. sa 22 boda.