Komentari 21

Lovren: Imaju i Nijemci mane, moramo ih otkriti i iskoristiti

1

Nakon slavlja nad svjetskim prvacima, za Hrvatsku U-17 red je došao na europskog doprvaka Njemačku. Ulog je velik, četvrtfinale SP-a u Čileu. Davor Lovren je optimist

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina starosti u četvrtak od 21 sat po srednjoeuropskom vremenu (Eurosport) u Concepciónu se bori za ulazak u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Čileu protiv aktualnog europskog viceprvaka Njemačke.

- Poštujemo to što su aktualni europski viceprvaci, ali svaka momčad ima određene mane pa tako i oni. Mi ih moramo pokušati otkriti, a zatim i iskoristiti - rekao je krilni veznjak Davor Lovren, mlađi brat Liverpoolova stopera Dejana.

- Pokušat ćemo igrati svoj nogomet. Kada uspijemo u tome, teško nas je svladati - dodao je Lovren za službene stranice HNS-a.

Hrvatska je skupinu A prošla bez poraza protiv domaćina Čilea (1-1), SAD-a (2-2) te drugi krug izborila pobjedom nad braniteljem naslova Nigerijom 2-1. Slijedi joj prvi ispit protiv europske selekcije.

- Neće nam ta činjenica utjecati na taktiku. Budemo li se držali onoga što nam kaže izbornik i svog stila igre, sve bi moglo završiti dobro. Utakmicu čekamo u opuštenoj momčadskoj atmosferi. Jedva čekamo da dođe taj dan i želimo prikazati Hrvatsku u najboljem svjetlu - zaključio je Lovren.

Majićev gol među pet najlješih prvoga kruga

Nositelj prava prijenosa SP-a za područje Europe, Eurosport, odabrao je pet najljepših golova faze po skupinama. Na četvrtom se mjestu našao pobjednički gol Karla Igora Majića protiv Nigerije za konačnih 2-1.