Lude li utakmice! Tri crvena, dva penala i gol za remi u 92.

1

U utakmici 13. kola talijanske Serije A Lecce i Cagliari su u dramatičnoj utakmici igrali 2-2 nakon što su gosti do 83. minute vodili s 2-0.

Cagliari je vodio pogocima Joãa Pedra (30. p) i Nainggolana (67) te se očekivala sigurna pobjeda ekipe s otoka. No, u 83. minuti branič gostiju Cacciatore je rukom spriječio udarac ka praznoj mreži i zaradio crveni karton, a iz penala je Lapadula smanjio na 1-2.

Odmah nakon kaznenog udarca došlo je do udaranja strijelca Lapadule i vratara Olsena, pa je sudac obojici dao crvene kartone. Cagliari s devet igrača nije izdržao i u 92. minuti je Calderoni izjednačio na 2-2.

Marko Rog je igrao za klub sa Sardinije do 87. minute, dok Luka Dumančić nije bio u zapisniku Leccea.

Cagliari je s bodom preskočio Romu i nalazi se na odličnom četvrtom mjestu s 25 bodova, dok je Lecce u opasnoj zoni, 17. s 11 bodova. (dk)