Komentari 42

Ludi preokret Bournemoutha, United posrnuo i kod Evertona

1

BLAMAŽA Liverpool je imao vodstvo 2-0 i 3-1, ali svejedno je izgubio kod Borunemoutha u 14. kolu Premiershipa. Dejan Lovren odigrao je za "redse" svih 90 minuta

Premiership je na glasu kao liga u kojoj svatko može pobijediti svakoga. Ta se tvrdnja pokazala istinitom i u prvoj nedjeljnoj utakmici 14. kola u kojoj je Bournemouth kod kuće srušio favorizirani Liverpool 4-3 iako je 15 minuta prije kraja bio u minusu dva gola.

"Redsi" su do prve polovice prvog poluvremena imali 2-0 i činilo se kako utakmica ide očekivanim tijekom. Sadio Mané zabio je u 20., a Divock Origi već u 22. minuti.

Bournemouth je smanjio zaostatak u 11. minuti nastavka preko penala Calluma Wilsona ,a Emre Can je osam minuta kasnije vratio dva gola prednosti za "redse". No ni tu nije bio kraj.

Semafor je u 75. minuti pokazivao 3-1 za goste koji su u finišu potpuno potonuli. Ryan Frase u 76. minuti zabija za 3-2, tri minute potom Steve Cook izjednačuje rezultat. Potpunu ludnicu na Goldsansu donio je Nathan Aké pobjedničkim golom za Bournemouth u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon velike greške golmana Lorisa Kariusa.

Dejan Lovren igrao je svih 90 minuta za Liverpool koji je propustio vratiti se na drugo mjesto ljestvice. Ovako ostaje bod iza Arsenala i četiri iza vodećeg Chelseaja, dok je Bournemouth na desetoj poziciji. U sljedećem kolu Liverpool dočekuje West Ham, dok Bournemouth gostuje kod Burnleyja.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa Everton i Manchester United odigrali su 1-1. Momčad Joséa Mourinha povela je u 42. minuti lobom Zlatana Ibrahimovića s 25 metara, a bodove joj je odnio Marouane Fellaini skrivivši penal u 89. minuti koji je iskoristio Leighton Baines.

Trećim prvenstvenim remijem u nizu United je ostao na šestoj poziciji i čak devet bodova iza gradskog rivala Cityja koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka.