Komentari 47

Ludnica u Rimu: Juve uskrsnuo i okrenuo s tri gola u 7 minuta, Roma promašila ključni penal!

Rimljani su imali sve u svojim rukama. Dva gola prednosti, podršku domaće publike, Juventus u nokdaunu... Ali dogodio se čudesan preokret pa je Juve i s igračem manje stigao do velike pobjede

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su nogometaši Rome i Juventusa u prvom derbiju 21. kola talijanske Serie A. Roma je imala i 3-1 pa ispustila sve u samo sedam minuta, a zatim propustila iskoristiti penal i igrača više! Juventus je na koncu slavio u pravoj golijadi 4-3 i ostvario bitnu pobjedu u lovu na Ligu prvaka iduće sezone.

POGLEDAJTE VIDEO:

Pašalić ugostio djecu iz Kaštela u Bergamu VIDEO

Sve je krenulo već u 11. minuti kada je Tammy Abraham pogodio za vodstvo Rimljana. Ono nije dugo trajalo jer je Paulo Dybala sjajnim golom vratio stvari na početak samo sedam minuta kasnije.

Serie A - AS Roma v Juventus

A momčad Josea Mourinha furiozno je ušla u nastavak. Prvo Mhitarjan u 48. minuti pa onda i Pellegrini u 53... Juventusu je prijetio potop na Olimpicu premda je tamo Roma ovaj četvrtak nastradala od Milana.

Uslijedilo je sedam minuta neviđenog naleta 'stare dame'. Locatelli u 70., Kuluševski u 74. i De Sciglio u 77. minuti iskreirali su nevjerojatan povratak i Juventus je u tim trenucima imao sva tri boda u džepu!

Roma se nije predala i ubrzo je dobila zlatnu priliku barem zadržati bod kod kuće. De Ligt je igrao rukom u kaznenom prostoru i dobio drugi žuti karton, a Pellegrini je preuzeo odgovornost. Szczesny ga je pročitao, a Talijan se u popravnom udarcu okliznuo i promašio cijeli gol.

Juventus je do kraja uspio sačuvati rezultat unatoč igraču manje te je zadržao priključak za četvrtom Atalantom, koja bježi tri boda. Momčad Massimiliana Allegrija nastavila je vrlo dobar ligaški niz. Ima pet pobjeda i dva remija u zadnjih sedam utakmica. I dalje je peta, ali drži bodovni kontakt s najboljom četvorkom. Roma u zadnje tri prvenstvene utakmice ima remi i dva poraza te ima šest bodova manje od Juventusa.