Komentari 13

Mađari misle ozbiljno! Srušili i Wales, preuzeli su vrh skupine

1

Hrvatska je nakon lipanjskih utakmica kvalifikacija za Euro s četvrtog došla tek na treće mjesto nakon druge pobjede Mađara u tri dana. Ovaj put svladali su Velšane kod kuće

Mađarska nogometna reprezentacija zadržala je stopostotan učinak na svom terenu u kvalifikacijama za Euro 2020., nakon što je u utorak u Budimpešti svladala Wales 1-0 (0-0).

U ne pretjerano uzbudljivoj utakmici Mađari su do pobjede došli u 81. minuti. Mate Patkai, koji je postigao i pobjednički pogodak u dvoboju protiv Hrvatske, ponovno je bio čovjek odluke. Lopta je nekako došla do njega na desetak metara od gola, kad su dvojica braniča Walesa popadala pokušavajući zaustaviti mađarskog kapetana Dzsudzsaka. Patkai je pucao, a lopta se na putu prema mreži još i nesretno odbila od Daviesa i dodatno prevarila vratara gostiju Hennesseya.

Mađari su se do kraja utakmice uspjeli obraniti i osvojiti nova tri važna boda koja su ih uzdigla na vrh ljestvice skupine E sa devet bodova. Slovačka je uvjerljivom 5-1 pobjedom u Azerbajdžanu sa šest bodova na drugom mjestu. Isti broj bodova ima i Hrvatska s lošijom gol-razlikom. Wales je četvrti s tri boda, a posljednji Azerbajdžan je bez bodova.

Novi uvjerljiv domaći poraz doživjela je reprezentacija pod vodstvom Nikole Jurčevića, a nakon Mađarske bodovima u Bakuu osladili su se i Slovaci koji su u dvoboju skupine E kvalifikacija za EURO 2020. slavili sa 5-1 (3-1).

Gosti su do vodstva stigli već u 8. minuti pogotkom Lobotke. U razdoblju od 27. do 30. minute viđena su tri sjajna pogotka. Kucka je iz slobodnog udarca u 27. minuti udvostručio vodstvo Slovačke.

Samo dvije minute poslije s lijeve strane se u kazneni prostor probio Šejdaev i sjajno pogodio suprotni kut slovačkih vrata pokraj nemoćnog Dubravke.

Tek što su Slovaci krenuli s centra njihov kapetan Marek Hamšik primio je loptu na 20-ak metara i odličnim udarcem poslao loptu u gornji desni kut za 3-1. Hamšik je u 57. minuti postigao drugi pogodak na povratnu loptu, a konačnih 5-1 postavio je branič Hančko u 85. minuti.

Do rujna nema kvalifikacijskih utakmica, a tad će ponovno u akciji biti i hrvatski nogometaši koje čekaju dva gostovanja. Prvo će 'vatreni' 6. rujna gostovati u Slovačkoj, a tri dana poslije u Azerbajdžanu. Preostale dvije utakmice u skupini E u rujanskom terminu su Wales - Azerbajdžan (6.9.) i Mađarska - Slovačka (9.9.).

EURO 2020 - kvalifikacije
SKUPINA E
Mađarska - Wales        1-0
(Patkai 81)
Azerbajdžan - Slovačka  1-4
(Šejdaev 29 / Lobotka 8, Kucka 27, Hamšik 30, 57, Hančko 85)

Ljestvica
1. Mađarska     4    3    0    1    6:4    9
2. Slovačka     3    2    0    1    7:2    6
3. Hrvatska     3    2    0    1    5:4    6
4. Wales        3    1    0    1    2:3    3
5. Azerbajdžan  3    0    0    3    3:10   0

Sljedeće utakmice: Slovačka - Hrvatska (6.9.), Wales - Azerbajdžan (6.9.), Azerbajdžan - Hrvatska (9.9.), Mađarska - Slovačka (9.9.)