Komentari 43

Ma bravo, Strina! Bravo, Šime! Naši bekovi izbezumili su Grke

1

Čudesno je djelovala igra Hrvatske preko bekova u utakmici protiv Grčke. Nisu se naši protivnici mogli snaći od siline preko Strinića i Vrsaljka. Dva proboja za dva gola samo u prvom dijelu

Zlatko Dalić u uvodu utakmice protiv Grčke govorio je kako ćemo ih napasti preko bekova. Ali nitko nije vjerovao da će to funkcionirati tako dobro po "vatrene".

Nakon vodećeg Modrićeva gola u 13. minuti iz penala, samo šest minuta poslije Hrvatska je udvostručila vodstvo nakon fantastične akcije po lijevoj strani. Ivan Strinić, koji nije igrao za Hrvatsku 14 mjeseci, sjurio se po lijevoj strani i dao do Nikole Kalinića.

Kale je ostao hladan kao špricer i, kao u utakmici protiv Španjolske na Euru, samo na prizemnu loptu, petom je pospremio u mrežu.

Popustila je koncentracija "vatrenima" 11 minuta potom kad je Sokratis, nakon kornera Fortounisa, glavom zabio za 2-1.

Ali nismo dugo čekali na pravi odgovor Hrvatske. Samo tri minute poslije Šime Vrsaljko prošao je kao šilo po desnoj strani i ubacio na drugu stativu gdje je Ivan Perišić zakucao loptu glavom. Bio mu je to prvi gol za "vatrene" nakon dugih 13 mjeseci gostovanja kod Kosova. Isplatilo se čekati...

Koliko je Šime bio "gladan" igre, najbolje govori situacija iz 49. minute kad je dočekao krivo vraćanje Konstantinosa Stafylidisa golmanu, presjekao ga i dao Andreju Kramariću koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u prazan gol za 4-1 i kraj priče.