Komentari 33

Mađari šokirali Norvežane za prvo slavlje nakon '81. godine

5

Mađarska je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Euro pobijedila Norvešku u Oslu 1-0. Junak je bio Kleinheisler, a Mađari su dobili Norvešku nakon 34 godine

Mađarska je napravila veliki posao u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Euro 2016. Mađari su slavili u Oslu protiv Norveške 1-0 što im je prva pobjeda protiv Norvežana od 1981. godine! Mađarski junak je Laszlo Kleinheisler koji nije mogao izabrati bolji trenutak za prvi gol u reprezentaciji, a zabio ga je u debiju!

Kiraly je morao spašavati već u 3. minuti. Mađarski golman sjajno je obranio zicer Skjelbredu. Gosti prijete preko Kleinheislera, ali i domaći golman Nyland zna svoj posao. Norvežani su sramežljivo prijetili pa su gosti sve uzeli u svoje ruke. Laszlo Kleinheisler zabio je u svom debiju za Mađarsku u 26. minuti te utišao navijače u Oslu. Pogodio je mađarski igrač s desne strane, a Nyland je mogao i bolje reagirati.

Norvežani su pritisnuli, imali su 22 udarca na gol prema samo šest mađarskih, 16 kornera dok Mašari nisu izveli niti jedan, posjed lopte na svojoj strani... No to im ništa nije značilo. I okvir gola bio je na mađarskoj strani. Dvije minute prije kraja jedna je lopta odsjela na prečki i propalo je izjednačenje. Mađarska na uzvrat odlazi s 1-0.