Milan isprašio Tudorovu Veronu i stigao na korak do naslova

Za osvajanje naslova bit će mu dovoljna četiri boda iz dvoboja protiv Atalante i Sassuola koji su mu preostali jer ima bolji međusobni omjer protiv Intera. Junak današnjeg dvoboja bio je Sandro Tonali

Nogometaši Milana napravili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka Italije, 19. u klupskoj povijesti, a prvog nakon 2011. godine, 3-1 (1-1) gostujućom pobjedom protiv Verone u susretu 36. kola Serie A.

POGLEDAJTE VIDEO:

Zlatanov kung-fu 00:38

Momčad koju vodi Igor Tudor povela je preko kapetana Faraonija u 38. minuti koji je u letu glavom dočekao ubačaj Lazovića, ali Milan je uspio poravnati u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Rafael Leao sjajno prošao po lijevoj stani, a Tonali iz neposredne blizine skrenuo loptu u mrežu.

Isti igrači bili su zaslužni i za drugi gol Milana u 49. minuti, ponovno je Leao projurio po lijevoj strani, a Tonali s dva metra "pospremio" loptu u mrežu. Zanimljivo, Tonali koji je standardni član udarne postave Milana u prva 33 kola postigao je samo dva gola, da bi prije dva tjedna postigao pobjednički gol protiv Lazija u Rimu, a u nedjelju je bio strijelac dva ključna pogotka u Veroni.

Konačni rezultat postavio je Florenzi preciznim udarcem sa 15-ak metara u 86. minuti.

Vodeći Milan dva kola prije kraja prvenstva ima 80 bodova, dva više od drugog Intera, te će mu za osvajanje naslova biti dovoljna četiri boda iz dvoboja protiv Atalante i Sassuola koji su mu preostali jer ima bolji međusobni omjer protiv Intera pa bi završio na vrhu ljestvice u slučaju da ova dva kluba osvoje isti broj bodova na kraju. Verona je ostala deveta sa 52 boda.

Ante Rebić ušao je u igru za Milan u 63. minuti, dok je Boško Šutalo igrao za Veronu od 79. minute.