Komentari 56

Milan potopljen kod Verone: Kalinić igrao do 57. minute

1

Milan je novim porazom, ovoga puta kod Verone 3-0, ostao izvan borbe za Europu. Na sedmom su mjestu Serie A te imaju tri boda manje i dvije utakmice više od šeste Sampdorije

Je li Gennaro Gattuso bio pravi izbor za trenera? Pitaju se vjerojatno u Milanu nakon što je momčad sa San Sira teško stradala na gostovanju kod Verone. Od 17. momčadi u prvenstvu su poraženi 3-0!

Nije Milan bio grozan - kako sugerira rezultat, ali kada konstantno imaš problema s postizanjem golova, onda nešto ne štima. Potvrdilo se to i u nedjelju kada nisu uspjeli realizirati niti jedan od ukupno 30 pokušaja.

Prvi je izglednu priliku propustio Nikola Kalinić u 18. minuti kad je pucao pokraj desne vratnice. Promašaj im se obio o glavu jer je samo šest minuta kasnije Verona povela. Romulo je izveo korner, a Antonio Caracciolo je glavom pogodio mrežu.

Uslijedili su promašaji Milana i nekoliko dobrih obrana domaćeg golmana, a umjesto da u nastavku igre zabiju, Milan je ponovno primio gol. U 55. minuti je za 2-0 zabio Moise Kean.

Natjeralo je to Gattusa da odmah izvadi Nikolu Kalinića koji nikako nije mogao zabiti i umjesto njega uvede Andrea Silvu. Ali ni Portugalac nije bio ništa bolji, a Milan je primio još jedan gol za konačni potop. Za 3-0 je zabio Daniel Bessa.

U sudačkoj je nadoknadi kod Milana isključen Suso. Milan je sedmi, ali do kraja 17. kola bi mogao pasti i niže...