Komentari 386

Dinamo slavio u Nikoziji: Modri su osigurali europsku jesen...

Dinamo je nakon pobjede u Maksimiru, slavio protiv Omonije u Nikoziji s 1-0 i osigurao najmanje skupinu Konferencijske lige. Naravno, 'modri' žele Ligu prvaka koja donosi minimalno 22,5 milijuna eura

Dinamo nije dopustio iznenađenje ispred 7000 tisuća navijača Omonije te je u Nikoziji slavio s 1-0 i ukupnim rezultatom 3-0 osigurao nastup u trećem pretkolu Lige prvaka gdje će ih čekati Legia.

Dinamo VIDEO

'Modri' su osim trećeg pretkola Lige prvaka osigurali i europsku jesen budući da su se današnjim slavljem plasirali najmanje u skupinu novoformirane Konferencijske lige. Naravno, zagrebačka momčad cilja na Ligu prvaka kojom bi inkasirali najmanje 22,5 milijuna eura.

Dinamo rutinski kroz Nikoziju, oduševili čak i domaće navijače!
Omonoia i Dinamo sastali se drugoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka

Kao i u Zagrebu, prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, ali i bez velikih prilika na obje strane. Ipak, u drugom su dijelu 'modri' došli na radnu temperaturu te počeli igrati puno bolje, a nagrada je došla u 78. minuti kada je Luka Menalo, koji je ranije zamijenio Mislava Oršića, glavom poentirao nakon odličnog ubačaja iz slobodnjaka Josipa Mišića.

Mišić je ranije mogao upisati fenomenalnu asistenciju da je njegovo odlično dodavanje sa svoje polovice u gol pretvorio Oršić.

Legia je legija stranaca, vrijedi 110 milijuna manje od Dinama, a Boruc je na golu i u 42. godini

Dinamo će u trećem pretkolu i pretposljednjoj stepenici na putu ka najjačem europskom klupskom nogometnom natjecanju igrati protiv Legije koja je nakon slavlja na domaćem terenu 3-1, pobijedila Floru u Estoniju s 1-0.

90+'

Četiri minute nadoknade, četiri minute nade za Ciprane da naprave nešto protiv Dinama...

86'

Sve je rješeno. Dinamo je još jednom pokazao klasu i najvjerojatnije neokrznut prolazi u treće pretkolo Lige prvaka. 'Modri' imaju tri gola prednosti što će Omonia teško nadoknaditi u nešto više od pet minuta...

78'

Evooooo gaaaaa. Napokon. Dinamo je probio Omoniju. Luka Menalo glavom je poentirao nakon odličnog ubačaja Mišića iz slobodnjaka!

77'

Momčadi su još jednom otišle na 'cooling break', a Dinamo je sada udaljen tek 15-ak minuta od europske skupine budući da bi slavljem osigurao najmanje nastup u Konferencijskoj ligi.