Komentari 163

Prečka i stativa u 92. minuti, Hrvatska je ostala bez bodova

9

Izabranici Nenada Gračana nisu uspjeli pobijediti Španjolsku. Većinu utakmice su imali igrača manje, a u zadnjim sekundama mogli su doći i do vrlo vrijednog boda

Reprezentacija Hrvatske nije uspjela doći do nevjerojatnog preokreta protiv reprezentacije Španjolske. Mladi 'vatreni' gubili su 3-0, uspjeli se vratiti na 3-2 i skoro došli do izjednačenja u posljednjim sekundama susreta kad je Kovačić pogodio stativu, a par sekundi nakon njega Halilović prečku.

Prvo poluvrijeme počelo je vrlo dobro. Već u trećoj minuti Pjaca vara dva protivnička igrača Španjolske na rubu kaznenog prostora, daje loptu na lijevu stranu do Vlašića, kojem golman Španjolske Arrizabalaga brani udarac i šalje loptu u korner. Španjolci su nakon tri minute odgovorili. Deulofeu je izašao sam pred golmana Hrvatske Livakovića, koji sjajno brani pokušaj nogometaša Evertona. Nakon prvih odmjeravanja snage nije bilo događaja sve do trenutka koji je promijenio utakmicu.

Nepotreban crveni karton za Kolingera

Stoper Hrvatske Denis Kolinger ruši napadača Athletic Bilbaa Inakija Williamsa u kaznenom prostoru, glavni sudac Serdar Gozubuyuk pokazuje na bijelu točku, a Kolingeru daje izravni crveni karton. Siguran s bijele točke bio je kapetan Španjolske Gerard Deulofeu. Poslao je Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu. Hrvatska se u nastavku branila, ali nedovoljno. U 41. minuti na 2-0 povisuje Asensio na asistenciju Ceballosa.

Hrvatska je u drugo poluvrijeme ušla nešto bolje, ali velikom pogreškom golmana Livakovića Španjolci dolaze na tri gola razlike. Livaković je dodao loptu Deluofeuu u noge, a Španjolac je miran i precizan te zabija za vodstvo Španjolske 3-0. Teški trenuci za mlade reprezentativce Hrvatske...

Stativa i prečka u zadnjim sekundama

Malu nadu 'vatrenima' vratio je Mario Pašalić kada je nakon Halilovićevog slobodnjaka natrčao na odbijenu loptu i matirao golmana Španjolske za 3-1. Pola sata nakon gola, Fran Tudor, koji je ušao u 66. minuti istrčava sam pred golmana, ruši ga Jorge Mere i dobiva izravni crveni karton. Sudac je svirao penal za Hrvatsku, a precizan s bijele točke bio je Radošević. Hrvatska je mogla doći do izjednačenja u zadnjim sekundama susreta. Kovačić je pucao, a lopta se odbila od stative. Samo nekoliko sekundi nakon stative, lopta dolazi do Halilovića koji puca, ali lopta završava na gredi. Velika nesreća za reprezentaciju Hrvatske.

Španjolska je ovom pobjedom preuzela prvo mjesto na tablici skupine šest s 13 bodova. Hrvatska je druga s 12, a treća je Švedska s deset. Priliku za revanš 'furiji' mladi 'vatreni' imat će u sljedećoj utakmici, 23. ožujka u Španjolskoj.