Komentari 211

Raketa srušio Real i prekinuo nade o borbi za titulu prvaka

9

Ivan Rakitić srušio je sve nade Reala o mogućoj utrci za titulu prvaka do samog kraja. Barcelona je minimalno slavila (0-1) na Bernabeuu i otišla na velikih +12 ispred 'kraljeva'

Nastavljaju se katalonski dani u Madridu. U svega četiri dana Barcelona je drugi put na Santiago Bernabeuu pobijedila Real Madrid (0-1).

La Liga Santander - Real Madrid v FC Barcelona

U srijedu su Katalonci u uzvratnom susretu polufinala Kupa kralja pobijedili 3-0  izborivši finale nakon što je prvi susret završio 1-1, a večeras je Barcelona u derbiju 26. kola Primere slavila sa 1-0 i najvećeg rivala potpuno izbacila iz utrke za naslov. Barca sada ima čak 12 bodova više od 'Kraljevskog kluba'.

Pobjednički pogodak postigao je Ivan Rakitić u 26. minuti. Hrvatski reprezentativac, koji je bio jedan od najboljih igrača utakmice, je nakon proigravanja Sergia Roberta malo iskosa jurnuo prema domaćem vrataru i lijepim udarcem potkopao Thibauta Courtoisa za vodstvo Barcelone i svoj treći gol ove sezone u prvenstvu.

Najbolje prilike za Real u prvom poluvremenu imao je Luka Modrić koji je dva puta opasno zaprijetio. U 23. minuti njegov je udarac blokirao Pique, a 44. minuti je pucao glavom preko gola. Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Suarez je u 52. minuti na centru 'ukrao' loptu i krenuo sam prema vratima Reala, ali se spetljao.

U 60. minuti domaćin je mogao izjednačiti nakon što se Rakitić poigravao i izgubio loptu u svom kaznenom prostoru. Pucao je Vinicius, ali je udarac blokirao Langlet. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao je riješiti Dembele u 70. minuti, no Francuz je pucao pored gola, premda je na drugoj stativi imao samog Suareza.

Bio je to već šesti 'el clasico' u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, pri čemu je Barca upisala četiri pobjede, a dvije utakmice su završile bez pobjednika. Na ljestvici vodi Barcelona sa 60 bodova, Atletico Madrid ima 50, a Real Madrid 48. Četvrti je Alaves sa 40 bodova.