Komentari 213

Ćirini Zadrani nemoćni: 'Bijeli' lako do bodova na Stanovima

4

Hajdukovi igrači poslali su tri lopte u zadarsku mrežu i nastavili niz neporaženosti. Igrači Igora Tudora nisu izgubili devet utakmica zaredom, čime čuvaju 3. mjesto

Iako je nastupio bez standardnih Marija Maloče, Filipa Bradarića i Antona Maglice, Hajduk je pobijedio u Zadru rezultatom 3-0. Golove su zabili Avdija Vršajević, Mijo Caktaš i Nikola Vlašić za smanjenje zaostatka "bijelih" u odnosu na drugoplasiranu Rijeku. Zadru je ovo peti uzastopni poraz.

Hajduk je riješio pitanje pobjednika dobrim prvim poluvremenom. Igor Tudor u napad je poslao Sandra Gotala, Jeana Kouassija i Artema Milevskog, a iz drugog plana priključivali su im se Tino Sven Sušić, Mijo Caktaš i Avdija Vršajević

Upravo je reprezentativac BiH imao uspješan dolazak u šesnaesterac domaćih u 28. minuti. Lopta je nakon duge akcije stigla na lijevu stranu šesnaesterca, odakle je Kouassi desnom nogom ubacio u sredinu, ravno na glavu Vršajevića. Desni bek poslao ju je u malu mrežicu na oduševljenje Torcide koja je u velikom broju stigla u Zadar

Kouassi iznudio penal

U 40. minuti Milevski se povukao malo više prema sredini i onda majstorski poslao loptu iza leđa obrane Zadra, idealno za Kouassija na lijevoj strani. Najbolji Hajdukov strijelac bacio se nakon kontakta s Bilaverom i zaradio penal, koji je u 41. minuti realizirao Mijo Caktaš, za miran nastavak susreta što se Hajduka tiče.

U drugom poluvremenu Zadar je bio bolji nego u prvom, ali nije uspio doći do gola. Bio je blizu odmah u 46. minuti, kad je Ivor Weitzer pucao s 25 metara po sredini gola, pa i u 55. kad je Vedran Ješe odbijenu loptu s 20 metara poslao malo pored Kalinićeve desne stative.

Vlašićev prvi gol u HNL-u

Tudor je počeo s povlačenjem u obranu u 74. minuti kad je umjesto Gotala uveo Jozinovića, a nastavio u 81. minuti ulaskom Vlašića umjesto Milevskog

Upravo ta druga izmjena zaključila je priču na Stanovima. Kouassi je pobjegao zadarskoj obrani preko desne strane, odigrao povratnu loptu u sredinu, odakle Nikoli Vlašiću nije bilo teško u jednom od prvih dodira zatresti mrežu Zadra, lijevom nogom s desetak metara za 0-3 u 83. minuti. Mladom veznjaku to je prvi gol u HNL-u.

Bio je to konačni rezultat, pa je Hajduk s 23 osvojena boda došao na sedam bodova zaostatka za Rijekom i 13 bodova zaostatka za Dinamom. Zadar je ostao na 11 bodova, što je za samo bod bolji učinak od posljednjeg Slaven Belupa nakon 14 odigranih kola.

• Zadar - Hajduk 0-3 (Vršajević 28', Caktaš pen. 41', Vlašić 83')