Komentari 58

Perišić korak do naslova: Lijepi lob za slavlje, ozljeda Haalanda

8

Gledatelji su pred malim ekranima mogli uživati u odličnoj utakmici, a na kraju su zasluženo slavili gosti. Perišićev Bayern je krasnim golom Joshue Kimmicha (0-1) otišao na sedam bodova razlike

Bila je ovo idealna prilika da se Borussia približi Bayernu na samo bod zaostatka, ali to se nije dogodilo. Gosti iz Bavarske na kraju su zasluženo slavili 1-0 (1-0) te tako praktički osigurali naslov prvaka golom Joshue Kimmicha iz 43. minute. I to kakvim.

Kakav bezobrazluk! Kimmich sa 17 m zabio krasnim lobom

Očekivalo se mnogo od mladog Norvežanina u redovima domaćih Erlinga Haalanda te od ubojitog Poljaka u redovima gostiju Roberta Lewandowskog, ali njih danas praktički i nismo vidjeli. Valja istaknuti da je i Haaland odšepao iz igre desetak minuta prije kraja utakmice, dok je njegov kolega s druge strane pogodio stativu i to je bilo sve od njega.

Bundesliga - Borussia Dortmund v Bayern Munich

Već je na samom startu Neuer otišao na kratki izlet izvan šesnaesterca, ali je loptu s gol linije spasio Boateng, da bi dvadesetak minuta kasnije istu stvar na drugo strani napravio Piszczek koji je efektno petom spriječio loptu nedaleko linije. No, ništa nije pomoglo domaćima u 43. minuti kad je Kimmich efektno sa 17 metara lobom prebacio Bürkija na golu i postavio konačnih 1-0.

Pokušao je u nastavku Favre spasiti stvar, ubacio je u igru Sancha, Cana, Reynu, ali nije išlo. Nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Manuela Neuera sve do 10 minuta prije kraja kad je kapetan gostiju refleksno spasio odličan šut Dahouda. Ivan Perišić ušao je u igru u 73. minuti umjesto Comana.

Šest kola prije kraja Bayern (64) je otišao na vjerojatno nedostižnih +7 ispred Borussije (57) koja će se sad morati nadati kiksevima Bavaraca u praktički 'nemogućoj misiji' u daljnjem lovu na naslov prvaka ove sezone.