Komentari 43

Nema Josea, ima pobjede; Van Gaal ide Mourinhovim tragom

9

U prvoj utakmici u eri nakon Mourinha Chelsea je slavio 3-1 na Stamford Bridgeu protiv Sunderlanda. Navijači su stali na Joseovu stranu i okrenuli se protiv igrača

Već nakon 13 minuta današnje utakmice 17. kola Premiershipa Chelsea je praktički sve protiv Sunderlanda. Zabili su Ivanović u petoj i Pedro u 13. minuti. Do kraja je zabio još Oscar, a za Sunderland smanjio Borini za konačnih 3-1 Chelseaja na Stamford Bridgea.

Era 'nakon Mourinha' u Chelseaju tako je startala pobjedom. No navijači 'bluesa' izabrali su stranu prognanog trenera. Na samom startu utakmice zviždali su Fabregasu i Costi, a transparentima na tribinama pružili podršku Mourinhu te tražili otkaz Michaelu Emenalu, tehničkom direktoru kojeg krive za lošu sezonu. Uz to, nakon svakog gola skandirali su 'Jose Mourinho, Jose Mourinho'. Diega Costu ispratili su s terena salvama uvreda.

REUTERS/PIXSELL

Sve to s tribina je gledao novi privremeni trener Guus Hiddink koji je u loži uživao u društvu velikog šefa Romana Abramoviča i Didiera Drogbe.

A na dobrom putu da krene tragom Josea Mourinha je Louis van Gaal. Njegov Manchester United kod kuće je izgubio od Norwicha 2-1 i pao na peto mjesto. Najžalosniji je u ovoj utakmici mogao biti Wayne Rooney koji je igrao 500. utakmicu za Manchester United. Razloga za slavlje ipak nije imao.

Sasvim suprotnog raspoloženja su pak u Leicesteru koji nastavlja po starome. U uzbudljivoj utakmici 'lisice' su pobijedile na gostovanju kod Evertona 3-2 uz dva gola Mahreza i jedan Okazakija. Andrej Kramarić sjedio je na klupi svih 90 minuta. Leicester tako ostaje na vrhu tablice te ima pet bodova pred Arsenalom koji u ponedjeljak igra svoju utakmicu protiv Cityja.

• Everton - Leicester 2-3
  • Chelsea - Sunderland 3-1
  • Stoke - Crystal Palace 1-2
  • WBA - Bournemouth 1-2
  • Manchester United - Norwich 1-2
  • Southampton - Tottenham 0-2
  • Newcastle - Aston Villa 1-1