Komentari 3

Nevjerojatan preokret Cibone! Na poluvremenu imali -19 pa srušili izbornikovu Cedevitu

4

Nevjerojatno zvuči i podatak da je Cedevita Junior prve poene u četvrtoj četvrtini postigla nakon 7:40 minuta igre. Okidač velike Cibonine serije bio je Argentinac Jose Vildoza koji je pogodio dvije dalekometne trice

U susretu 5. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao domaćin u KC "Dražen Petrović" svladala Cedevitu Junior sa 79-68 (10-21, 15-19, 31-16, 23-8).

Bio je to dvoboj dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirala Cedevita Junior, a drugim Cibona.

Gosti su odličnim šutom za tricu i kvalitetnom zonskom obranom stvorili prednost od 19 koševa (44-25) do poluvremena, a početkom nastavka su imali i najvećih 20 razlike (46-26). No, tada su krenuli domaćini koji su prvo serijom 13-2 smanjili na 48-41, da bi se ključnim pokazalo razdoblje krajem treće i tijekom najvećeg dijela četvrte četvrtine kada je Cibona nestvarnom serijom od 24-2 zaostatak 50-58 pretvorila u nedostižnu prednost 74-60 dvije pol minute prije kraja. Nevjerojatno zvuči i podatak da je Cedevita Junior prve poene u četvrtoj četvrtini postigla nakon 7:40 minuta igre.

Košarkaši Cibone osvojili su Kup Krešimira Ćosića

Okidač velike Cibonine serije bio je Argentinac Jose Vildoza koji je pogodio dvije dalekometne trice u posljednjoj minuti treće četvrtine, a posljednju je dionicu otvorio košem uz dodatno slobodno bacanje.

Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj je Cibona uspjela nadoknaditi zaostatak od 20 ili više poena te doći do pobjede, u ponedjeljak je nadoknadila -21 protiv Splita za pobjedu nakon produžetka.

oko Prkačin i Vildoza sa po 17 koševa predvodili su Cibonu, dok je Matej Bošnjak sa 16 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 21-6, a Cedevita Junior na 17-10. Na vrhu je Zadar sa 21-5, dok je Split treći sa 19-7.