Komentari 66

Nevjerojatni preokret Nadala: Od 1-5 i meč lopte do pobjede

1

U susretu 2. kola skupine Andre Agassi, završnog teniskog turnira sezone u Londonu, Španjolac Rafael Nadal je pobijedio Rusa Danila Medvjedeva sa 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4) nakon što je u trećem setu gubio sa 1-5

Činilo se kako će Medvjedev kod 5-1 i meč lopte u trećem setu pobijediti velikog Španjolca, ali Rafael Nadal još jednom je pokazao nevjerojatnu želju i mentalnu snagu, dok je Rus popustio u ključnim trenutcima. Na kraju je Nadal slavio 6-7 (3), 6-3, 7-6 (4).

Medvjedev je u odlučujućem, trećem setu vodio 4-0 uz dva breaka, zatim je imao 5-1, a kod 5-2 i meč loptu, međutim Nadal se čudesno vratio nanizavši pet gemova u nizu za vodstvo 6-5. Rus je uspio izjednačiti na 6-6, no u trinaestoj igri je Španjolac odigrao sjajno i izborio je pobjedu nakon dva sata i 50 minuta igre.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda prvog tenisača svijeta. Zanimljivo, sva tri meča su igrali ove godine, a u prve dvije pobjede Nadal je ostvario na US Openu i Mastersu u Montrealu.

ATP Finals

Nadalu je to bila prva pobjeda u skupini nakon što je u prvom kolu izgubio od Nijemca Alexandera Zvereva, dok je Medvjedev izgubio i drugi meč. U prvom kolu četvrtog tenisača svijeta je pobijedio Grk Stefanos Tsitsipas.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Tsitsipas i Zverev. (fh)