Komentari 9

Neymar za povijest: Zabio je hat-trick i prestigao Ronalda

Neymar je zabio 64 gola reprezentaciju pa se popeo na drugo mjesto liste strijelaca u brazilskoj reprezentaciji, prestigao je Ronalda, ali mu još 13 nedostaje do rekorda legendarnog Pelea

Nogometaši Brazila slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Perua u Limi s 4-2 (1-1).

Brazilci su došli do druge pobjede u kvalifikacijama iako je Peru dvaput vodio pogocima Andrea Carrila. Junak utakmice bio je Neymar, koji je zabio hat-trick, od čega dva iz kaznenog udaraca. Neymaru je zabio 64 gola za reprezentaciju pa se popeo na drugo mjesto liste strijelaca u brazilskoj reprezentaciji, prestigao je Ronalda, ali mu još 13 nedostaje do rekorda legendarnog Pelea. Za selecao je na ovoj utakmici zabio i Richarlison.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Peru v Brazil

Nogometaši Argentine slavili su u 2. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 kod Bolivije u La Pazu s 2-1 (1-1). Argentincima je to prva pobjeda u gostima kod Bolivije nakon čak 15 godina, a La Paz i nadmorska visina od 3500 metara dosad su uvijek bili nepremostiva prepreka jer su tamo u pravilu gubili utakmice, čak i sa 1-6 prije nekoliko godina.Izbornik Lionel Scaloni je odlučio doći u Boliviju čak tri dana prije utakmice kako bi se Argentinci aklimatizirali na veliku nadmorsku visinu, a to je urodilo pobjedom Messijeve ekipe.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Bolivia v Argentina

Ipak, nije sve bilo glatko jer su Bolivijci poveli preko napadača Cruzeira Morena Martinsa u 24. minuti, da bi Lautaro Martínez u 45. minuti postigao izjednačujući gol kada ga je domaći branič nespretno napucao loptom, koja se potom odbila u mrežu. Joaquin Correa, igrač Lazija, donio je Argentini pobjedu u 79. minuti udarcem iskosa s desetak metara. Argentina je tako kvalifikacije započela s dvije pobjede, a Bolivija s dva poraza.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Uruguay v Chile

Na ostalim utakmicama Čile i Kolumbija su odigrali 2-2, Venezuela je kod kuće izgubila od Paragvaja 0-1, dok je Ekvador u Quitu s 4-2 pobijedio Urugvaj, za koji je dva gola zabio Luis Suarez.