Komentari 54

Niko Kovač srušio Borussiju i došao je na treće mjesto lige

8

Kovačev Eintracht pravi je hit njemačkog prvenstva. Momčad iz Frankfurta srušila je dortmundsku Borussiju 2-1. Pobjednički gol zabio je Haris Seferović u 79. minuti utakmice

U 12. kolu Bundeslige Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na domaćem terenu svladao Borussiju Dortmund 2-1 te se je probio na treće mjesto sa 24 boda, koliko ima i drugoplasirani Bayern.

Eintracht je poveo golom Husztija u 46. minuti, a izjednačenje Borussiji donio je Pierre-Emerick Aubameyang u 77., što mu je 13. gol ove sezone.

No, samo dvije minute kasnije Haris Seferović je zabio za pobjedu Eintrachta, na čijoj je klupi za pričuve ostao hrvatski napadač Ante Rebić.

U derbiju začelja Hamburger i Werder Bremen su remizirali, bilo je 2-2, a Alen Halilović ponovno nije bio u sastavu HSV-a. Kramarićev Hoffenheim je u gostima odigrao 1-1 protiv Borussije Moenchengladbach, te je, uz Leipzig, i dalje neporažen.

Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret je za Hoffenheim, te je u dva navrata zaprijetio protivnicima, ali su njegovi udarci u 63. i 80. minuti bili neprecizni.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Ingolstadta odigrao 1-1.

Pobjeda Bayerna

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Bundeslige Bayern je u Muenchenu dobio Bayer Leverkusen 2-1 golovima Thiaga Alcántare (30') i Matsa Hummelsa (56').

Tin Jedvaj ostao je na klupi kod Bayera, a jedini gol za "apotekare" zabio je Calhanoglu (35').