Komentari 43

Nishimura u akciji: U finalu je oštetio domaćina za 2 penala

3

Iako je u prvom slučaju izgledalo kao čisto 'bacanje' domaćeg igrača, drugi nikako nije bio dvojben i nejasno je kako Japanac nije vidio čisto igranje rukom Australca

Australski Western Sydney Wanderers po prvi su put osvojili Azijsku Ligu prvaka, a čovjek koji im je uvelike pomogao na tom putu bio je stari hrvatski znanac, glavni sudac finalne utakmice 42-godišnji Japanac Yuichi Nishimura

Wanderersi, koje predvode igrači hrvatskog podrijetla, trener Tony Popović, golman Ante Čović, branič Matthew Špiranović, veznjak Mate Poljak te napadač Tomi Jurić, u prvoj su utakmici na Pirtek stadionu u Parramatti, predgrađu Sydneyja, pred više od 20.000 gledatelja slavili 1-0 golom Jurića u 64. minuti.

U uzvratnoj utakmici na prepunom King Fahd stadionu u Ar-Riyāḍu pred skoro 70.000 gledatelja Al Hilal je lovio taj jedan gol prednosti, no nije uspio. Utakmica je završila 0-0 i australska momčad započela je veliko slavlje.

Pred sami kraj prvog poluvremena Nishimura nije sudio prvi, a onda u 53. minuti niti drugi penal za domaćine. Iako je u prvom slučaju izgledalo kao čisto 'bacanje' domaćeg igrača, drugi nikako nije bio dvojben i nejasno je kako japanski sudac nije vidio čisto igranje rukom 32-godišnjeg Australca Brendona Santalaba

Podsjetimo Nishimura se 'proslavio' na utakmici otvaranja ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Brazilu kada je u utakmici Brazila i Hrvatske sudio smiješni penal za domaćina nakon 'padavičarskog nastupa' Freda