Komentari 34

Njemačka bolja od Argentine, Egipat uzeo bod Šveđanima...

6

Švedska je odigrala 25-25 protiv Egipta. Francuska je dobila Alžir 32-26. Njemačka nije imala problema s Argentinom (28-23), Danska je bila bolja od Rusije (31-28)...

Skupina C

Šveđani su iznenađujuće odigrali tek 25-25 protiv Egipta u 4. kolu skupine C. Šveđani su dosad imali tri pobjede iz tri utakmice, no hladan tuš uslijedio je na utakmici protiv Egipta. Nije pomogla ni briljantna predstava Nicklasa Ekberga koji je zabio 10 golova. Egipat je bio sjajan, na krilima Ahmeda Elahmara (9 golova) i Yehije Elderaa (pet golova) uzeo je bod Šveđanima.

Švedski "kiks" iskoristila je Francuska koja je pobijedila Alžir 32-26. Francuzi su na poluvremenu imali velikih 19-12, no u nastavku su si zakomplicirali stvari pa su Alžirci stigli na dva gola razlike. Francuzi ipak privode utakmicu kraju za nova dva boda na kontu. Michael Guigou bio je najbolji kod Francuske sa sedam golova.

Goran Stanzl/PIXSELL

S ovim bodovima Francuska se izjednačila sa Švedskom. Ove dvije reprezentacije igraju u zadnjem kolu skupine C. Bit će to izravna borba za prvo mjesto u skupini.

Skupina D

Njemačka je u 4. kolu skupine D pobijedila Argentinu 28-23 uz nevjerojatnih 80 posto uspješnosti šuta. Patrick Groetzki zabio je sedam golova, njegov imenjak Wiencek zabio je gol manje. Kod Argentinaca najbolji je bio Federico Fernandez sa 6 golova.

REUTERS/PIXSELL

Danska je u drugoj utakmici imala malih problema s Rusijom, koja je do ove utakmice imala tek dva boda. Nakon 16-8 na poluvremenu, Danci su se malo opustili. Rusi su se približili, no ne dovoljno da bi iznenadili favorite. Danska je slavila 31-28. Dance je predvodio sjajni Rasmus Lauge s devet golova.

• Njemačka - Argentina 28-23
  • Poljska - Saudijska Arabija 32-13
  • Rusija - Danska 28-31