Komentari 107

Maestralni De Bruyne razbio Dance: Belgija u osmini finala!

Danska je vodila, tresla spojnicu, imala sjajnih šansi... No, Belgija je majstorskom izvedbom Kevina De Bruynea stigla do preokreta pa izborila prolaz u osminu finala. Danska je posljednja u skupini s nula bodova

Nogometna reprezentacija Belgije osigurala je plasman u osminu finala Eura nakon što je u susretu 2. kola skupine B u Kopenhagenu preokretom pobijedila Dansku 2-1 ostvarivši i drugu pobjedu.

POGLEDAJTE VIDEO: Nina Phoenix uz Vatrene

Nina Phoenix navija VIDEO

Danska je povela već u 2. minuti golom Yussufa Poulsena, no Belgijci su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat golovima Thorgana Hazarda iz 55. i Kevina De Bruynea iz 70. minute.

Upravo je De Bruyne bio ključan čovjek utakmice jer je izbornik Roberto Martinez njegovim ulaskom u potpunosti pogodio. De Bruyne je još jednom pokazao koliko znači belgijskoj reprezentaciji i zašto ga se često naziva najboljim veznjakom svijeta.

Euro 2020 - Group B - Denmark v Belgium

Prvo je asistirao Hazardu za gol, a zatim i sam pogodio, no ono što veseli je njegov povratak na teren nakon ozljede u dresu Manchester Cityja.

Domaćin je u 87. minuti umalo izjednačio, no Martin Braithwaite je pogodio spojnicu.

Jučer je Rusija u Sankt Peterburgu pobijedila Finsku 1-0, a pogodak odluke zabio je Aleksej Mirančuk na asistenciju Artema Dzjube u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Na ljestvici vodi Belgija sa šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri boda, dok su Danci na začelju s dva poraza.

U zadnjem kolu 21. lipnja sastaju se Rusija i Danska (Kopenhagen), te Belgija Finska (St Peterburg).

KRAJ SJAJNE UTAKMICE U KOPENHAGENU!

Belgija je uspjela izdržati silovite napade na kraju, čak je i Braithwaite nekoliko sekundi prije kraja imao dobru šansu, no njegov pokušaj završio je u bloku.

Ipak nije bilo iznenađenja, prva reprezentacija svijeta Belgija stigla je do pobjede maestralnom izvedbom Kevina De Bruynea, koji se vratio reprezentativnim zadaćama nakon ozljede.

Belgija je ovom pobjedom osigurala osminu finala dok se Danci najvjerojatnije opraštaju od Eura. Nakon dva susreta imaju nula bodova i iako teoretski mogu biti drugi, pred njima je gotovo nemoguća misija.

90+5'

Schmeichel je došao na skok i ostavio gol praznim. No, Belgija nije uspjela zabiti. Olsen je spasio svoju mrežu!

90+4'

Neoprezan start Thorgana Hazarda. Promašio je loptu i udario Olsena pa zaradio žuti karton.

U igru je, u međuvremenu, ušao Vermaelen.

Igrat će se pet minuta nadoknade.

90'

Bomba Jensena odlazi preko gola!

Danska je pritisnula i opako prijeti već nekoliko napada zaredom. Ne prestaje totalna ofenziva Danaca, ovim porazom oprostit će se od Eura i sada svim silama pritišću ne bi li došli makar do boda.