Komentari 38

Đoković slavi jubileje: Sa 600. pobjedom osvojio 20. Masters

2

Novak Đoković prošetao se Parizom, u dva seta u finalu je pobijedio Kanađanina Miloša Raonića, čime je osvojio 47. turnir u karijeri. Ovo mu je treća pariška titula

Novak Đoković u finalu Mastersa u Parizu pobijedio je Miloša Raonića sa 6-2, 6-3. Najboljem svjetskom tenisaču to je bila 600. pobjeda, šesti osvojeni turnir u ovoj sezoni i 20. osvojeni turnir iz serije Masters 1000 u karijeri.

Đoković je slavio treći put na pariškom turniru, prethodno je bio uspješan 2009. i 2013. godine, a u finalu je i u prvom i u drugom setu brzo riješio sve dileme, uz dva vodstva po 3-0.

Tim je rezultatom poboljšao svoje šanse da završi godinu kao prvi tenisač svijeta, s obzirom na to da sad ima 1310 bodova više od drugoplasiranog Rogera Federera

Odluka o tome past će u Londonu. Završni turnir World Tour Finals, na kojem sudjeluje i naš Marin Čilić, igra se od 9. studenoga u O2 areni.