Komentari 89

Đoković za 97 minuta do finala i 20. slavlja protiv Rafe Nadala

5

Novak Đoković i Tomáš Berdych izborili su finale ATP-turnira u Monte Carlu. Prvi igrač svijeta svladao je Rafaela Nadala 6-3, 6-3, a Čeh Gaëla Monfilsa 6-1, 6-4...

Rafa Nadal otvorio je veliki polufinale Monte Carla breakom protiv prvog svjetskog reketa Novaka Đokovića, ali bilo je to praktički sve od otpora koji je Španjolac pružio Srbinu. Novak je zabilježio 20. pobjedu u 43. međusobnom meču rezultatom 6-3, 6-3.

Đoković je u svakom setu dvaput uzeo servis "kralju zemlje" i za 97 minuta bez većih problema prošao u finale vrijednog turnira iz serije Masters 1000. Protivnik će mu biti Čeh Tomáš Berdych koji je svladao Francuza Gaëla Monfilsa 6-1, 6-4.

Hrvatsko-brazilski par Ivan Dodig i Marcelo Melo nije se uspio plasirati u finale parova. Uspješniji od njih u polufinalu su za sat i dvadeset minuta bili pobjednici ovogodišnjeg Australian Opena, Talijani Fabio Fognini i Simone Bolelli koji su slavili 2-0 u setovima (7-6(6), 6-3).

Dodigu i Melu ovo je drugi ovogodišnji poraz od Bolellija i Fogninija koji su slavili i prije mjesec dana u Indian Wellsu, također u polufinalu velikog turnira.