Old Firm: Celtic je slavio protiv Rangersa i zasjeo na 1. mjesto | 24sata

Komentari 14

Old Firm: Celtic je slavio protiv Rangersa i zasjeo na 1. mjesto

6

Početkom studenog Glasgow Rangersi imali su čak 15 bodova prednosti na ljestvici pred najvećim rivalima, nogometašima Celtica. No nakon 397. Old Firma Celtic je 1.

Drugi su prvenstveni poraz u nizu nogometaši trostrukoga uzastopnog škotskog prvaka doživjeli u Old Firmu na Celtic Parku u sklopu 21. premierligaškog kola. Slavila je domaća momčad minimalnu, 1-0 pobjedu.

Gol odluke u 52. je minuti utakmice zabio 24-godišnji velški veznjak Celtica Joseph Ledley, koji u skoku nakon kornera nadvisio Kirka Broadfoota i riješio pitanje pobjednika.

U ravnopravnom su dvoboju nogometaši Neila Lennona bili za nijansu bolja i opasnija momčad, te su zasluženo došli do pobjede. Najbliže su pogotku igrači Allyja McCoista bili u sedmoj minuti dvoboja, kad je domaći golman Fraser Forster krajnjim naporom obranio udarac glavom Leeja Wallacea. Ostalo je dvojbeno je li lopta možda prešla gol-liniju.

U napadu gostujućeg sastava hrvatski se reprezentativac Nikica Jelavić silno trudio. Kvalitetnu podršku suigrača, po običaju, nije imao, dok sam nije upijevao stvoriti višak i ugroziti domaću obranu. Odigrao je svih 90 minuta.

Osvetili su se ovom pobjedom Celticovi nogometaši Rangersima za 4-2 poraz u prvome ovosezonskom Old Firmu. Na prvom će mjestu Novu godinu dočekati osmi put u devet posljednjih sezona.