Komentari 372

Italija nakon penala do finala! Dani Olmo i Morata promašili

16

Italija je prvi finalist Europskog prvenstva. Nakon izvođenja jedanaesteraca izbacila je Španjolce s ukupnih 5-3. Tragičar je ispao Morata koji je promašio u četvrtoj seriji, dok je Olmo promašio u prvoj

Nogometna reprezentacija Italije prvi je finalist ovogodišnjeg Europskog prvenstva, nakon što je u utorak na londonskom stadionu Wembley pobijedila Španjolsku s 5-3 (1-1), boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1. Vodeći pogodak za Italiju postigao je Federico Chiesa u 60. minuti, a izjednačio je Alvaro Morata u 80. minuti na asistenciju Danija Olma. U produžetku nije bilo pogodaka.

Euro 2020 - Semi Final - Italy v Spain

Unai Simon je u prvoj seriji jedanaesteraca obranio udarac Locatelliju, a Dani Olmo je prebacio vrata. U drugoj seriji je Belotti donio prednost Italiji, a Moreno izjednačio. Italiji je u trećoj seriji novo vodstvo donio Bonucci, a Thiago Alcantara je pogodio za 2-2. Za vodstvo Talijana 3-2 pogodio je Bernardeschi, a Moratin udarac obranio je Donnarumma. Pobjedu Talijanima donio je Jorginho.

Italija je tako na drugom europskom prvenstvu zaredom izbacila Španjolsku, nakon što su "azzuri" eliminirali "furiju" i u osmini finala 2016.

U svom četvrtom finalu na europskim prvenstvima Talijani će igrati protiv boljeg iz polufinalnog okršaja Engleske i Danske, koji je na rasporedu u srijedu u 21 sat na Wembleyju.

Do jedinog naslova europskog prvaka Italija je stigla 1968. kao domaćin. Nakon toga su Talijani poraženi u finalu 2000. (Francuska) i 2008. (Španjolska).

Finale će se igrati na istom stadionu u nedjelju, 11. srpnja.

POLUFINALE EP-A 21:00 , WEMBLEY