Komentari 19

Sabitzer i Mukiele u pet minuta uništili Leipzig: Salah i Mane zaustavili Liverpoolovu krizu

4

Liverpool je napravio veliki posao u Budimpešti i pobijedio 2-0. Leipzig je pobijedio sam sebe s dvije velike greške Sabitzera i Mukielea i imat će ogroman zadatak na Anfieldu

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su u Budimpešti pobijedili RB Leipzig s 2-0 (0-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat na Anfieldu 10. ožujka.

Dvoboj se igrao na neutralnome terenu u Budimpešti zbog restrikcija pri ulasku u Njemačku, a Liverpool je pobijedio zahvaljujući velikim pogreškama obrane Leipziga. Engleski prvak je pokazao najbolju predstavu u zadnjih mjesec dana, kada ga je serija ozljeda i loša forma bacila u niz poraza u Premijerligi.

Champions League - Round of 16 First Leg - RB Leipzig v Liverpool

U prvom dijelu obje momčadi su imale po jednu veliku priliku, ali je nisu iskoristili. Već u šestoj minuti bivši igrač Dinama Olmo je udarcem glavom pogodio vratnicu, a u 15. minuti vratar Gulacsi ramenom brani udarac iz blizine Salaha,

No, u 53. minuti Liverpool je poveo golom Salaha, koji je kaznio neoprezno dodavanje Sabitzera, sjurio se prema golu i lako pogodio za vodstvo. Samo pet minuta kasnije Mane je povećao na 2-0 nakon još jedne velike greške obrane Leipziga. Branič Mukiele je potpuno promašio dugu loptu prema Maneu, koji u sličnoj situaciji kao i Salah kod prvog gola lako zabija.

Njemački sastav je potom propustio nekoliko prilika za gol, pri čemu se posebno istakao Olmo.

LIGA PRVAKA, 1/8 FINALA 21:00 , BUDIMPEŠTA
Leipzig
0 : 2
Liverpool
Salah 53', Mane 58'
90+3'

Kraj utakmice u Budimpešti. Liverpool je osigurao veliku prednost i Leipzig će imati težak zadatak na Anfieldu.

90'

Još tri minute nade za domaćine.

79'

Sabitzer, Angelino... Puca Leipzig iz svih pozicija, ali malo toga ide u okvir gola.

75'

Trudi se Leipzig, to se ne može poreći, no ne ide baš. Još je 15 minuta do kraja i prije će, kako izgleda, Liverpool zabiti treći nego Nijemci prvi...

63'

Mora sada jurnuti Leipzig naprijed i pokušati popraviti štetu koliko se može. Šansu je imao Olmo, no iz dobre situacije blokiran mu je udarac.