Komentari 113

Atletico ide kući! Olmo i Adams odveli Leipzig u polufinale LP-a

25

Leipzig je u polufinalu Lige prvaka nakon što je u Lisabonu svladao Atletico Madrid 2-1 nakon čak 98 minuta susreta. Golove su za njemački sastav zabili Olmo i Adams

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtak u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Atletico Madrid s 2-1, pogocima bivšeg Dinamovca Danija Olma (51) i američkog veznjaka Tylera Adamsa (88), dok je strijelac za Atletico bio Joao Felix u 71. minuti iz penala.

POGLEDAJTE VIDEO: Olmo zapjevao Halida

Olmo zapjevao Halida 00:13

I bez svog najboljeg strijelca Tima Wernera, koji je otišao u Chelsea, Leipzig je pod trenerskom palicom 33-godišnjeg trenera Juliana Nagelsmanna uspio dobiti favorizirani Atletico. U utakmici s malo šansi u prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti priliku Atleticova veznjaka Carrasca u 13. minuti, ali vratar Gulacsi odlično je reagirao.

No, u drugom poluvremenu ipak je došlo do raspleta. U 51. minuti Leipzig je poveo nakon lijepe akcije u kojoj je Sabitzerov ubačaj glavom u mrežu pospremio Dani Olmo.

Champions League - Quarter Final - RB Leipzig v Atletico Madrid

Najskuplji igrač Atletica Joao Felix ušao je u igru u 58. minuti, a u 71. je zabio iz penala, kojeg je sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio branič Leipziga Klostermann.

I odlučujući pogodak zabio je džoker s klupe, 21-godišnji američki veznjak Tyler Adams, koji je zaigrao od 72. minute. Adams se proslavio u 88., kada je pucao sa 18 metara, lopta je okrznula igrača Atletica promijenila je smjer i završila u mreži za konačnih 2-1.

Dani Olmo je čekao Leipzig ili Atletico Madrid, potpisao za Nijemce i presudio Španjolcima!

Trener Atletica nije mogao računati na hrvatskog reprezentativca Šimu Vrsaljka i argentinskog napadača Angela Correu, koji su zaraženi koronavirusom, dok je Dani Olmo za Leipzig igrao do 83. minute.

Leipzig će u polufinalu 18. kolovoza igrati protiv Paris Saint-Germaina, koji je eliminirao talijansku Atalantu s 2-1. U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Barcelona - Bayern (petak, 21 sat), te Lyon - Manchester City (subota, 21 sat)

Četvrtfinale Lige prvaka 21:00 , Lisabon, Portugal
RB Leipzig
Olmo 51', Angelino 88'
2 : 1
Atletico Madrid
Felix 72'
90' + 5'

Trebalo je biti 95, ali je bilo 98 minuta susreta, ali ni to nije bilo dovoljno da bi se Atletico vratio u život. Nijemci su večeras jednostavno bili previše raspoloženi i željni dokazivanja. Simeonov recept nije prošao dobro, razigranost bundesligaša rezultirala je uspjehom. U petak ćemo saznati hoćemo li u drugom polufinalu također gledati jedan njemački klub ili će Barcelona u susretu s Bayernom osvetiti Španjolce.

90' + 5'

90'

Igrat će se još pet minuta.

88'

Gooool! Ovo je možda gol za polufinale Lige prvaka, a zabio ga je Adams! Zamjena koja je sjajno primila loptu Angelina, a Oblak tu jednostavno nije mogao ništa.

84'

Manje od 10 minuta do kraja susreta. Podjednako izgledaju obje momčadi posljednjih 10 minuta, teško je procijeniti je li to njihov maksimum zbog umora ili je to rezerviranost u strahu od pogreške koja u ovim tenucima može biti skupa, može ih koštati polufinala Lige prvaka. Žuti karton za Kevina Kampla.