Komentari 79

VIDEO Gorica sredila Osijek, na korak je od spasa! Velikoj krizi 'bijelo-plavih' ne nazire se kraj

10

Osijek je napadao, Gorica je svoje šanse iskoristila. Povela je golom Fućka iz prvog udarca u okvir, a onda je Osijekov igrač na posudbi zabio još jedan. Perkovićeva momčad ne zna za slavlje deveti susret u nizu

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola HNL-a na svom terenu svladali Osijek 2-0 (0-0).

POGLEDAJTE VIDEO:

Svi smo jedna obitelj 01:33

Oba pogotka na utakmici postigao je napadač Osijeka na posudbi u Gorici Kristian Fućak, prvi u 73., a drugi u 83. minuti.

U utakmici protkanoj pogreškama odlučio je jedan trenutak lucidnosti. Fućak je u 73. minuti pokušao odigrati dupli pas s Prširom, no Pršira je prekršajem zaustavio Nejašmić. Sudac Kolarić je procijenio kako treba pustiti prednost jer se lopta vratila u noge Fućku koji je napravio nekoliko koraka prema vratima i zatim se odlučio na udarac ispred ruba kaznenog prostora. Lopta je na putu prema mreži pogodila blok Žapera i postala neuhvatljiva za Malenicu.

Deset minuta kasnije Fućak je postigao i drugi gol. Mitrović je lijepo smirio loptu za Pršira koji je pucao s 20-ak metara, njegov udarac Malenica je uspio samo odbiti, a na taj odbijanac najbrže je reagirao Fućak i potvrdio važnu pobjedu Gorice.

Bila je ovo peta utakmica Borimira Perkovića na klupi Osijeka koji još uvijek čeka prvu pobjedu u ulozi glavnog trenera "bijelo-plavih". Otkako je Perković zamijenio Renea Pomsa, Osijek je tri puta remizirao i dva puta izgubio.

Ovom pobjedom posljednja Gorica je stigla do 20 bodova, samo četiri manje od devetog Šibenika koji će kasnije u subotu gostovati u Rijeci.

Osijek je i dalje treći sa 38 bodova, koliko ima i četvrti Varaždin, a samo bod manje ima peti Slaven Belupo. (Hina)

HNL, 28. kolo 15:00 , Velika Gorica
Gorica
Fućak 73', 83'
2 : 0
Osijek

Kraj susreta u Velikoj Gorici i velika pobjeda domaćina.

Igrat će se još najmanje četiri minute sučeva dodatka.

86'

Bralić je zbog prekršaja dobio žuti karton.

83'

GOOOOOOOL! Potpuni nokaut Osječana.

Opet je strijelac bio Fućak, sada nakon odbijanca. Još jednu dobru akciju odigrala je Gorica. Mitrović je pao u kaznenom prostoru, no lopta je stigla do Pršira koji je opalio po golu. Malenica je obranio, ali samo do Fućka, koji je natrčao i pospremio otpadak.