Komentari 24

Osijek s čovjekom više svladao Istru penalom u zadnjoj minuti

7

Teškom mukom momčad Ivice Kuleševića slomila je Puljane (1-0) koji za pobjedu ne znaju gotovo četiri mjeseca. Mirko Marić prvi je čovjek s dvoznamenkastim brojem golova u HNL-u

Sekunde su dijelile Istru 1961 do velikog boda protiv Osijeka na Gradskom vrtu, ali kobna je bila pogreška španjolskog braniča Sergija Gonzáleza Testóna kojom je u 95. minuti dao šansu najboljem strijelcu lige Mirku Mariću da iz penala zabije 10. gol sezone za konačnih 1-0.

01:41

González je s leđa visoko podigao nogu prema natrčalom Josipu Špoljariću, Marić je pucao po sredini, Josip Čondrić imao ju je na ruci, ali otišla je u mrežu. Marić je tim golom povećao vodstvo na ljestvici strijelaca HNL-a, ima dva gola više ispred prvih pratitelja Mislava Oršića (Dinamo) i Serdera Serderova (Inter).

Mučila se momčad Ivice Kuleševića usprkos igraču više od 52. minute i drugoga žutog kartona Markusa Pavića. Dvaput je Istrane spašavala prečka, pogodio ju je Mile Škorić iz slobodnjaka u 46., potom i Špoljarić iz čiste situacije u 73. minuti, ali na kraju su ipak ostali praznih ruku.

Nakon poraza na gostovanjima kod Dinama i Hajduka te domaće pobjede nad Rijekom, "bijelo-plavi" su ovom pobjedom napredovali na treće mjesto ljestvice s pet bodova manje od Hajduka i devet od Dinama, koji ima i utakmicu manje.

Istra je ostala na dvije pobjede iz prva dva kola i u nevjerojatnom je nizu od 14 utakmica bez pobjede. I u takvoj situaciji momčad Ivana Preleca drži osmu poziciju koja joj jamči ostanak u Prvoj HNL, s bodom više od zaprešićkog Intera i Varaždina.

U idućem kolu Osijeku se nastavlja povoljan raspored jer ide u goste Varaždinu (subota, 15 sati), a Puljani istog dana dočekuju Dinamo (17.30).