Komentari 8

Tužna atmosfera u Beogradu, Partizan poražen protiv Reala u četvrtoj utakmici četvrtfinala

7

Srbija je zavijena u crno, no najveći sportski događaj u Srbiji morao se održati. Navijači Partizana bodrili su svoj klub, koji ipak (još) nije uspio izboriti Final Four Eurolige. Hezonja je imao pet koševa i šest skokova

Košarkaši Real Madrida svladali su Partizan 85-78 te nakon pobjede 82-80 u utorak, dvjema pobjedama u Beogradu izjednačili na 2-2 u četvrtfinalu Eurolige pred krcatim tribnama beogradske Arene. Majstorica se igra u Madridu.

Četvrta utakmica Real Madrida i Partizana započinje minutom šutnje za žrtve masakra u školi

Beogradska Arena nikada nije bila tužnije mjesto. Na početku utakmice navijači Partizana u teren su ubacili gotovo stotinu bijelih ruža u čast poginulima u masakru koji se dogodio u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar”. Navijači Partizana nisu navijali na početku utakmice.

Grobari su podigli i transparent posvećen masakru koji se dogodio u glavnom gradu Srbije.

- Udaljavanje od tradicije, vjere i obitelji uviek ostavlja tragične posljedice! Pokoj dušama svih nastradalih u OŠ "Vladislav Ribnikar"! - glasila je poruka najvjernijih navijača Partizana.

Kako je izgledao početak utakmice možete pogledati OVDJE.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i prvu četvrtinu završili sa 12 koševa prednosti (27-15). No, Partizan je proigrao u drugoj četvrtini i do poluvremena smanjio zaostatak na samo tri koša (42-45).

U "ratničkoj" trećoj četvrtini Real je na kraju uspio povećati svoju prednost na +6 (55-61). Koliko god se domaći košarkaši trudili, nisu uspjeli doći do preokreta, iako su 5:20 minuta prije kraja došli na samo koš zaostatka (70-71), a u posljednju minutu ušli gotovo izjednačeni (78-80), nakon što je Yam Madar u razmaku od tri sekunde postigao četiri koša.

U sljedećoj akciji Reala važnu je ulogu napadačkim skokom odigrao Mario Hezonja, koji je omogućio Walteru Tavaresu da košem i dodatnim slobodnim bacanjem odvede Real na pet poena prednosti (76-83) na 54 sekunde prije kraja. Partizan se pokušao vratiti tricama, ali nijedan pokušaj nije bio precizan, a konačnih 85-78 postavio je Džanan Musa polaganjem 18 sekundi prije kraja.

Adam Hanga i Walter Tavares su sa 15 koševa svaki bili najbolji strijelci u pobjedničkoj momčadi. Po 14 poena su postigli Gabriel Deck i Džanan Musa, koji je uz to imao i osam skokova.

Mario Hezonja je završio dvoboj sa pet koševa (šut 2/7) i šest skokova.

Zach Leday je sa 25 poena bio najbolji kod Partizana, dok je Ioannis Papapetrou ubacio 18 koševa.

Peta utakmica će biti odigrana 10. svibnja u Madridu. Moguće je da će u njoj Real biti oslabljen neigranjem Argentinca Gabriela Decka, koji je tri minute prije kraja zbog ozljede skočnog zgloba napustio parket uz pomoć fizioterapeuta i liječnika.

Beograd: Utakmica 32. kola Turkish Airlines Euroleague, KK Partizan Mozzart Bet - BC Real Madrid
Španjolci: Senzacionalna igra Hezonje. Žrtvovao se za Real